Oyun

2020’nin En İyi Tank Oyunları

Bunu göz önünde bulundurarak, şu anda birkaç farklı platformda oynayabileceğiniz en âlâ tank oyunlarını keşfedelim.

 

World of Tanks


Piyasadaki en tanınan tank oyunu. World of Tanks’in 100 milyondan fazla kayıtlı oyuncusu var ve tek bir sunucuda en fazla eşzamanlı oyuncu meydanında iki Guinness dünya rekoru kırdı.

World of Tanks, tank tipine arcade bir yaklaşım getiriyor. Araçlarda can barları bulunur ve vurduğunuz yana bakılmaksızın sıhhati düşer. Buna karşın kimi şeyleri farklı tutmak için kaputun altında hala birtakım karmaşık mekanikler koymuşlar.

Örneğin bir tanka direkt çarpmak ateş etmekten daha güzeldir, zira ateş etme geri tepme talihine sahiptir. Her tankın kendi zırh kalınlığı bedelleri var, bu nedenle düşmanlarınızın zayıf noktalarının nerede olduğunu öğrenmelisiniz.

Anlatılacak çok şey var. Mesela World of Tank’ın yine doğmuş tasarımı sayesinde bir yenilgiden sonra süratli bir formda sıraya girebilirsiniz. World of Tanks’te bir yahut iki tank üzerinde uzmanlaşılması tavsiye edilir. Bu da pratiğin eksiksiz olmasını sağlar.

PC / Mac | Xbox | PS4 (Ücretsiz, pratik içi satın alımlar mevcut)

 

Steel Armor: Blaze of War


Bir tankın sıkışık kokpitine girmenin nasıl bir şey olduğunu bilmek istiyorsanız, Steel Armor bu üslup âlâ tank oyunlarından biridir.

Steel Armor iki farklı kısımdan oluşur. Birinci kısım, savaş ortamında üniteleri dağıtacağınız, tedarik edeceğiniz ve tamir edeceğiniz operasyonel bir strateji oyunu olarak oynanır.

2. kısım, yakın tank savaş simülasyonudur. Farklı hizmetleri devralmak için topçular, sürücüler ve komuta istasyonları arasında hareket edebilirsiniz. Komut istasyonundan gayrı birliklerinize buyruklar verebilirsiniz.

Bu oyunda hikaye yok ve World of Tanks üzere bir MMO değil; gelgelelim hizmetlerinizi oluşturabilir ve dört operasyon yerinden birinde oynayabilirsiniz. Her savaş sizi daha sonra ünitelerinizi yükseltebileceğiniz deneyim puanlarıyla ödüllendirir.

Sonuç olarak bu oyunda harita tabanlı taktik savaşı, en üste çıkmak için tek bir tankı denetim etme talepleriyle dengelemeniz gerekecek ve bu da bu oyunu simülasyon ortamına soktuğu için en âlâ tank oyunlarından biri haline getirecektir.

PC (49,00 ₺)

 

War Thunder


Steel Armor’un gerçekçiliğini World of Tanks’in çevrimiçi rekabetçi doğasıyla birleştirirseniz, War Thunder’ı elde edersiniz. Bu oyun çeşitli savaş senaryolarında uçakların, tankların ve teknelerin denetimini ele geçirmenizi sağlayan fiyatsız bir oyundur.

War Thunder gündelik oyun için yeterli bir arcade moduna sahiptir; gelgelelim War Thunder oyuncuları gerçekçi ve simülasyon modlarına yöneliyor. Bu iki mod, War Thunder’ın gerçekçilik için en uygun tank oyunlarından biri olarak öne çıktığı bölgedir.

Gerçekçi mod, düşman göstergesini düşman tankları üzerinden kaldırır, lakin müttefik göstergelerini aktif meblağ. Bu da düşman tanklarını bulmak için dikkatli bir halde tespit ve izlemeye gereksiniminiz olduğu manasına gelir. Gelgelelim ekip arkadaşlarınızın nerede olduğunu bilemeyebilirsiniz.

Simülasyon modu ise sizi “tank içi” bakış açısına zorlar, hem düşman hem de ekip arkadaşı göstergelerini kaldırır ve dost ateşi sağlar. Özcesi War Thunder’ı simülasyon modunda oynamayı planlıyorsanız tankları âlâ tanımanız gerekir.

War Thunder’da hasar hesaplaması World of Tanks üzere oyunlardan farklı. Bir sıhhat barı mekanına, her tankın gerçek dünyadaki muadiline misal bir iç kısmı bulunuyor. Mürettebat konumlarından motor yerleşimine ve cephane raflarına kadar her şey tekrar yaratılmış ve tank patlatmanız için hasar vermeniz gerekir.

Gayrı tank oyunlarından farklı olarak, War Thunder odağı kişisel araçlardan uzaklaştırır ve makul bir ulusun cephaneliğine genişletir. Örneğin vesair oyunlar Sherman’da savaşmanıza müsaade verirken, War Thunder tüm Amerikan yerleşimini oluşturmanıza ve bu yerleşimde savaşmanıza müsaade verir. Bir tank patladığında bir sonraki tankınızı sıraya koyarsınız.

PC / Mac / Linux | PS4 | Xbox (Ücretsiz, pratik içi satın alımlar mevcut)

 

World of Tanks Blitz


Blitz, çok geçmeden bir PC versiyonu alan World of Tanks’ın mobil versiyonudur. Tatbik karmaşıklığı azaltıyor, lakin Android ve iOS için en âlâ tank oyunu yapmak için süratli tempolu savaşı sürdürüyor.

250 tanktan birini seçin ve dünyanın dört bir yanından oyuncularla 7v7 savaşlarına katılın. Kilidini açmak için birçok tank ve oyun şeklinizi kişiselleştirmenize müsaade veren mürettebat yükseltmeleri var.

Oyun bir dokunmatik ekran arayüzü ile tasarlanmış olsa da, oynarken biraz zorlanabilirsiniz. Bunun noktasına tablette oynamak biraz daha kolay olsa da birçok kişi telefonlarında rastgele bir sorun yaşamadan oynuyor.

PC / Mac | iOS | Android (Ücretsiz, tatbik içi satın alımlar mevcut)

 

Armor Age: Tank Wars


Yalnızca bir tane tank kullanmak alanına tüm tank grubunuzu denetim etmeyi tercih ediyorsanız, Armor Age: Tank Wars’ı deneyin. Bu, World of Tanks üzere oyunlara emsal biçimde oynanır, ama tüm ekibi denetim etmenizi sağlar.

Armor Age’in ana odağı tek oyunculu hikaye. Her biri dört sınıftan biri olarak hareket eden farklı memleketlerden bir tank topluluğu topluyorsunuz. Her tankın güçlü cephelerini oynamanız ve her tanktan en uygun biçimde yararlanmak için bunları düzgün bir biçimde konumlandırmanız gerekir.

Oyunun kapsamlı hikaye modunun yanında bir de PVP modu var. Mini bir savaşta gayrı bir insana karşı beş tanka kadar sürücülük yaparsınız. Mobil bir oyun olmasına karşın, PVP şaşırtıcı kademede taktik içeriyor.

iOS | Android (Ücretsiz, tatbik içi satın alımlar mevcut)

 

Panzer Corps


Panzer Corps strateji meydanındaki en uygun tank oyunlarından biridir. Tek bir tankı denetim etmek mahalline, tüm bir lejyonun denetimini ele geçirecek ve sıra tabanlı strateji ile onları zafere yönlendireceksiniz.

Oynamanız için 26 senaryo ve becerilerinizi vesair kişilere göstermenize yarayacak çok oyunculu bir modu var.

iPad (19.99 $) | PC / Mac (50,00 ₺)

 

Pocket Tanks


Pocket Tanks yukarıdaki oyunlar kadar gerçekçilik içermeyebilir, fakat tank oyunları hayranları için sefalı bir oyun.

Pocket Tanks’da 2B haritada bir rakiple karşılaşıyorsunuz. Dağlar ve çukurlar yolunuza çıkabiliyor, bu yüzden atış açısını genişletmeniz ve rakibinize vurmak için yanlışsız cephaneyi seçmeniz gerekir. Napalm, fisyon bombası, yıldırım ve yerçekimi bombası üzere 100’den fazla mühimmat tipi ile denemeniz gereken çok şey var.

Arkadaşlarınızdan birine çılgın mermiler ateşlemek istiyor ve sefalı vakit geçirmek istiyorsanız Pocket Tanks tam size nazaran.

iOS | Android (Ücretsiz)

 

Tank Hero


Yıllar içinde “tank arena” oyunlarında farklı varyantlar oluştu. Oyuncular kolay bir arenada pürüz olarak birkaç duvar arasından birbirlerini vurmaya çalışır.

Tank Hero, bu oyunun akıllı telefon versiyonu. Tankınızı farklı ortamlar ve oyun modları etrafında sürüp, ayakta kalan son tank olmak için duvarlardan atışları sektiriyorsunuz. Oyun yalın olsa da sizi sürükleyen arcade tipine sahip. Başkaca done kullanmadan oynayabileceğiniz birkaç çevrimdışı tank oyunundan biridir.

iOS (0,99 $) | Android (Ücretsiz)

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı