Oyun

400 Oyuncu Minecraft’ın En Büyük Şehrini Yarattı

Oyuncular Minecraft’ta halihazırda çeşitli etkileyici şeyler yaratmaya devam ediyorlar. Mojang’ın ünlü oyunu Minecraft’ta Los Angeles merkezli Greenfield kentini yaratmak için 400 kişi yaklaşık on yıl geçirdi. Hem de kent 1: 1’lik bir ölçekte. Yani gerçek insan boyutlarına müsait. Kentin mevcut sürümünü bu adreste bulabilirsiniz.

Greenfield’e Hoşgeldiniz

Yukarıdaki resme baktığımızda, birinci bakışta bir çeşit görselleştirilmiş bir fotoğraf zannettik. Lakin yakından bakılınca bunun Minecraft’ın bir ekran imgesi olduğunu görebildik. Hem metropolün büyüklüğü (haritayı aşağıda bulabilirsiniz) hem de detayları dudak uçuklatıcı seviyede.


Girişimin şimdi tamamlanmadığını belirtelim (yaratıcılardan biri yaklaşık %20’nin eksik olduğunu duyurdu). Fakat bu haliyle bile nefes kesici. Şu anda bile kent yirmi milyondan çokça bloktan oluşmakta. Yaratıcılardan biri, yukarıda gördüğümüz tüm binaların iç mekanlara sahip olmasıyla uğraşıyor. Yavaş yavaş içerikle doldurulan banliyö ortamları da unutulmamış. Greenfield’ı oluşturan devasa küme, Discord’da bir kanal kullanarak faaliyetlerini iletiyor ve koordine ediyor. İçerik oluşturucular, her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için şahsi teftişler bile yapıyorlar.

Minecraft’ın En Büyük Kenti: Sinema ve Ekran Imgeleri

Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı