Oyun

American Truck Simulator’a Yeni Güncelleme Geldi

SSAO, dağınık ışığa maruz kalma durumunu inceleyerek her pikselin aydınlatımını sayan bir gölge hesaplama tekniğidir. Oyun sahnesinin daha doğal görünmesini sağlar. Bu teknik uzun devrandır oyunlarda bilinmesine ve mevcut olmasına karşın (2007’de birinci Crysis ile görüldü), American Truck Simulator’un grafik motoruna yeni geldi.


SSAO aktifken bina yüzeyleri derinlik hissi verir ve daha doğal görünür. Her kırılma ek gölge kazanır ve daha görünür hale gelir. Ortam aydınlatması yüksek donanım gereksinimleri velev. Biz Ryzen 5 1600 ve GTX 1050 Ti ile yaptığımız testlerde gözle görülür bir yavaşlama fark etmedik.

Doğal ki SSAO’nun eklenmesi yamanın getirdiği tek değişiklik değil. Birçok nokta değiştirildi ve Las Vegas tekrar inşa edildi. Bunlar çoğunlukla kentsel yollar ve kimi binalar. Benzeri bir değişiklik El Centro’da da mevcut. Birkaç kara yolu eklendi, benzin istasyonlarındaki pompalar güzelleştirildi ve tespit edilen birçok cürüm düzeltildi. Kamyonlardaki dişli kutuları ve meyyit yerler uygunlaştırıldı.


Başkaca, Rota Danışmanı penceresi ve gezinme talimatları biraz değiştirildi. FMOD ses motoru da 2.01.01 sürümüne güncellendi. Düzeltmelerin tam listesi SCS blogunda bulunabilir. Son olarak 1.38 yamasındaki değişiklikleri sunan SCS tarafından yayınlanan şu görüntüyü izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı