Oyun

Apple, Xbox Game Pass’in iOS’ta Neden Başlatılmadığını Açıkladı, Microsoft Yanıtladı

Microsoft, Apple’ın şu anda Xbox Game Pass uygulamasının Apple App Store’da yayınlanmasına müsaade vermemesinin münasebetine karşılık verdi.

Bir Microsoft sözcüsünün The Verge’a yaptığı açıklamada, “Apple, tüketicileri bulut oyunlarından ve Xbox Game Pass üzere oyun abonelik hizmetlerinden yoksun eden platform olarak tek başına duruyor.” dedi. Microsoft’un açıklamasının tamamı aşağıdaki üzeredir;

“iOS için Project xCloud önizleme uygulaması için test süremiz sonra erdi. Maalesef, Apple App Store aracılığıyla Xbox Game Pass Ultimate ile bulut oyun vizyonumuzu iOS’taki oyunculara ulaştıracak bir yolumuz yok. Apple, tüketicileri Xbox Game Pass üzere bulut oyunlarından ve oyun abonelik hizmetlerinden yoksun etmeye çalışan tek platform. Ayrıyeten oyun uygulamalarına daima farklı davranarak, etkileşimli içerik içerse bile oyun dışı uygulamalara daha esnek kurallar uyguluyor.”

“Xbox Game Pass kataloğunda bulunan tüm oyunlar, ESRB ve bölgesel eşdeğerler üzere bağımsız sanayi derecelendirme kuruluşlarının içeriğine nazaran derecelendirilmiştir. Xbox Game Pass Ultimate ile bulut oyunlarını iOS platformuna getirmenin bir yolunu bulmaya kararlıyız. Müşterinin oyun tecrübesinin merkezinde yer alması gerektiğini ve oyuncular bize nerede olurlarsa olsun her yerde oynamak, bağlanmak ve paylaşmak istediklerini söylüyor. Kabul ediyoruz.”

Mevzuyla ilgili son gelişmeler bu halde. Apple cephesinden yeni bir açıklama yapılıp yapılmayacağı şimdi belirli değil, lakin gelişmeler hayli sizlerle paylaşacağız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı