Oyun

ASUS, Renk Yönetimi Uzmanı Light Illusion İle İş Birliği Yaptığını Duyurdu

DEĞERLI NOKTALAR 

· ProArt Display PA32UCX, PA32UCX-P ve PA27UCX modelleri birçok farklı renk ortamında SDR ve HDR Donanım Tabanlı Kalibrasyon desteği veriyor.

· ColourSpace CMS yazılımı üstün kaliteli renkler elde etmek emeliyle gelişmiş ve hassas HDR kalibrasyonu yapmak için monitörün renk üretim özelliklerini yanlışsız bir halde ölçüyor.

 

ASUS, film, post prodüksiyon ve yayıncılık dallarında kritik renk idaresi meydanında uzmanlaşmış Light Illusion ile iş birliği yaptığını duyurdu. Yapılan iş birliğiyle birlikte, ASUS ProArt monitörler artık ColorSpace CMS kalibrasyon yazılımıyla entegre olarak sunuluyor. Monitörün renk üretim özelliklerini gerçek bir halde ölçmek için çeşitli monitör kalibrasyon ölçümü yapan bu yazılım, üstün renk kalitesi için gelişmiş ve hassas SDR ve HDR kalibrasyonu sunuyor.

En yeni ASUS ProArt PA32UCX, PA32UCX-P ve PA27UCX monitörler, Light Illusion ColourSpace CMS ile SDR ve HDR kalibrasyonuna destek veren birinci modeller olacak. Eserler bu sayede Rec. 709, DCI-P3, DCI P3 D65 ve Rec. 2020 renk sahalarının yanı sıra HDR donanım tabanlı kalibrasyon için ST2084 ve HLG üzere birden ziyade HDR biçimine destek verecek. Profesyonel medya kolunda monitörün kalibrasyonu ve renk idaresi için kullanılan ColourSpace CMS; Colorimetry Research, X-Rite, Datacolor ve Klein üzere önde gelen kalibrasyon cihazlarıyla koordinasyonlu.

ProArt monitörler inanılmaz renk performansına gereksinim duyan içerik üreticiler için geliştiriliyor. Umumî SDR kalibrasyonu fotoğraf düzenleme, grafik tasarım ve SDR görüntü düzenleme için gerekiyor. Post prodüksiyonda çalışan görüntü profesyonelleri için ise gelişmiş HDR kalibrasyonu mucize renk doğruluğu ve parlaklık elde etmek için büyük kıymet taşıyor.

“ColourSpace CMS’in görsel olarak en etkileyici özelliği, renk doğruluğunu kullanıcıya gösterme hali.” diyen Light Illusion CEO’su Steve Shaw, laflarına şöyle devam etti: “Herhangi bir monitörün tüm doğruluk seviyesi yeni üç boyutlu, külliyen etkileşimli, boyutu değiştirilebilen ve renk kodlu grafiklerle süratli ve kolay bir biçimde değerlendirilebiliyor. Karmaşık renk doneleri Cürüm Teğet çizgileri ve renk kodlu ölçüm noktaları üzere RGB Renk Yeri grafikleri ve 3D DIE ile net bir biçimde tahlil edilebiliyor.”

ASUS Kurumsal Lider Yardımcısı ve Monitör İş Ünitesi Umumi Yöneticisi Vincent Chiou ise şunları söyledi: “Light Illusion ile iş birliği yaparak rakipsiz renk kalibrasyon teknolojisinden yararlanmaya başlamamızdan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu sayede, ColourSpace CMS ile HDR donanım tabanlı kalibrasyon özelliğine sahip birinci ProArt monitörleri geliştirdik. Bu iş birliği, ProArt monitör modellerinin en yüksek standartları karşılamasını sağlıyor. ProArt monitörler sırf renk doğruluğu ve tutarlılığı sağlamakla kalmıyor birebir hengamda ColourSpace CMS entegrasyonuyla içerik üreticilere her vakit her işte en yeterli görsel deneyimi yaşatacak tahliller de sunuyor.”

2011 yılında piyasaya çıkan birinci ASUS ProArt modelinden bu yana ASUS ProArt eserleri fotoğrafçılık ve sinematografi ortamlarında profesyonel iş akışlarının gereksinimlerini karşılamak için gelişme kat etmeye devam ediyor. HDR’ın daha da yaygın hale gelmesiyle, en yeni ASUS ProArt monitörler de her seviyeden içerik üretici için en düzgün HDR performansını ve renk doğruluğunu sunmak için en yeni monitör teknolojilerinden yararlanıyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı