Oyun

ASUS, yeni akıllı sağlık takip cihazı VivoWatch SP’yi duyurdu


 

KIYMETLI NOKTALAR

·        Yerleşik ECG ve PPG sensörleri: Nabız sirkülasyon mühletini (PTT), nabzı, nabız oksijen düzeyini, beden nizamı endeksini, uyku, aktivite ve gerilimden kurtulma seviyelerini takip etme imkânı.

·        ASUS HealthConnect: Kan basıncı ve nabız seviyelerini takip etme, menstrüel döngü izleme, ilaç hatırlatma ve sıhhat verisi paylaşma özellikleri.

·        Bireye özel sıhhat teklifleri: ASUS HealthAI teknolojisi, yapılan ölçümlere ve şahsî alışkanlıklara nazaran şahsa özel sıhhat teklifleri sunuyor.

 

ASUS, sahip olduğu elektrokardiyografi (ECG) ve fotopletismogram (PCG) sensörleriyle 7/24 sıhhat ve form takibi yaparak kullanıcıların sağlıklı bir ömür sürmesine ve form gayelerine ulaşmasına yardımcı olan giyilebilir akıllı sıhhat takip aygıtı VivoWatch SP’yi duyurdu. VivoWatch SP, birlikte çalıştığı ASUS HealthConnect akıllı telefon uygulamasıyla nabız, antrenman, uyku ve daha birçok sıhhat kategorisini takip ediyor, kan basıncı kıymetlerini kolay kolay kaydetme imkanı veriyor. ASUS HealthAI teknolojisi yapılan ölçümlere ve ferdî alışkanlıklara nazaran şahsa özel sıhhat teklifleri sunuyor.

 

Gece gündüz sıhhat takibi

VivoWatch SP’de bulunan elektrokardiyografi (ECG) ve fotopletismogram (PPG) sensörleri, nabız sirkülasyon müddetinin (PTT) yanı sıra gün içinde nabız, uyku, aktivite ve gerilim seviyelerini ölçerek kullanıcının sıhhat durumunu daha güzel hale getirmesi için çeşitli bilgiler sunuyor. VivoWatch SP, sahip olduğu ECG sensörüyle bedenin sempatik ve parasempatik yansılarını ölçüyor ve sırf bir dakika içinde “canlılık” ve “sakinlik” pahalarını hesaplıyor. Canlılık pahası gerilime karşı dayanıklılığı gösterirken, sakinlik bedeli ise mevcut sakinlik yahut gerilim seviyesini anlamayı sağlıyor. Her iki paha, birlikte beden nizamı endeksini hesaplamak için kullanılıyor. Bu endeks kullanıcının bedeninin genel gerilim reaksiyonunu görebilmesini sağlıyor.

 

ASUS HealthConnect

ASUS VivoWatch, özel HealthAI teknolojisinden yararlanan kullanışlı ASUS HealthConnect uygulamasıyla birlikte çalışıyor. HealthAI teknolojisi kullanıcıların sıhhat datalarını denetim etmesine yardımcı oluyor, yapılan ölçümlere ve şahsî alışkanlıklara nazaran şahsa özel sıhhat tekliflerinde bulunuyor. ASUS HealthConnect uygulaması ile kullanıcılar kan basıncı, nabız, antrenman, gerilim ve uyku seviyeleri ile menstrüel döngüleri hakkında bilgi alabiliyor.

ASUS VivoWatch SP kullanıcının sıhhat datalarını gece gündüz takip ederek, kardiyovasküler durum hakkında orta sıra yapılan ölçümlere nazaran çok daha kapsamlı bir imaj sunuyor. Toplanan antrenman ve aktivite bilgileri ortasında günlük adım sayısı, alınan ara, yakılan kalori ve idman mühleti yer alıyor. Kullanışlı gerilimden kurtulma seviyesi ölçümü, kalp suratı değişkenliği (HRV) nazaran belirlenen günlük gerilim seviyelerini kolay anlaşılır özetler halinde sunuyor. Kalp suratı değişkenliğinin yüksek olması daha düşük gerilime ve daha düzgün sıhhat durumuna işaret ediyor. VivoWatch SP ayrıyeten kullanıcının nabzını, uyku mühletini ve gece hareketlerini de ölçüyor. ASUS HealthConnect uygulaması bu bilgileri tahlil edip derleyerek uyku kalitesi hakkında detaylı bilgi veren günlük ve haftalık grafikler oluşturuyor.

Menstrüel döngü izleme özelliğine de sahip olan ASUS HealthConnect uygulaması, bayanların yumurtlama ve doğurganlık devirlerini iddia etmesine, belirtileri kaydetmesine, menstrüel döngülerinin sistemini anlamasına ve genel sıhhat durumları hakkında fikir edinmesine yardımcı oluyor.

 

Idman ve form durumu takibi

ASUS VivoWatch SP, form durumunu korumak için akıllı bir eğitmen misyonu de görüyor. Kullanıcılar, Kandaki oksijen doygunluğunu ölçen dahili sensör sayesinde bedenlerinin idmana ne kadar ahenk sağladığını ve ne vakit dinlenip soluklanmaları gerektiğini görebiliyor. VivoWatch SP ayrıyeten aerobik nabız düzeyini de tespit ederek kullanıcılara sağlıklı aerobik idman yaptıklarını yahut kendilerini zorladıklarını görsel ve titreşimli ihtarlarla bildiriyor.

GPS sensörü açık alanda yapılan idmanlarda sürat, uzaklık ve müddet üzere çeşitli istatistikler sunuyor. Altimetre ise mevcut irtifayı ve yürüyüş ya da tırmanış yaparken ulaşılan irtifaları grafik olarak gösteriyor. ASUS VivoWatch SP, kullanıcıların günlük form gayelerine ulaşmasına ve daha sağlıklı ömür sürmesine yardımcı olmak için gün içinde atılan adım ve çıkılan kat sayısını gösteriyor. Ayrıyeten sistemli harekete teşvik etmek gayesiyle ayağa kalkmak için hatırlatma özelliği de bulunuyor.

 

7/24 akıllı asistan

ASUS VivoWatch SP, 7/24 her yerde yanınızda olacak akıllı bir asistan olarak tasarlandı. 50 metreye kadar suya sağlam olan eser yüzerken yahut yağmur altında kullanılabiliyor. Olağan kullanımda 14 güne kadar süren pil ömrüyle VivoWatch SP, daha sağlıklı bir yaşama yardımcı olmak için 7/24 kullanıcının yanında olabiliyor. Süratle çıkarılabilen ve standart saat kordonlarına uyumlu dizaynıyla, kullanıcılar VivoWatch SP’nin görünümünü kendi tarzına uygun hale getirebiliyor. Birçok etkileyici saat kadranı seçeneği de sunan VivoWatch SP, kullanıcılara büsbütün kendilerine has bir saat oluşturmaları için sayısız fırsat veriyor.

ASUS VivoWatch SP: https://www.asus.com/tr/VivoWatch/ASUS-VivoWatch-SP-HC-A05/

 

TEKNİK ÖZELLİKLER[1]

Sensör Detayları

 

Sıhhat sensörleri

Elektrokardiyogram (ECG) x 2, Fotopletismogram (PPG) x 2

Aktivite sensörleri

Yer çekimi sensörü, GPS, altimetre

Sıhhat takibi

Nabız deveran mühleti, nabız oksijen seviyesi, nabız, gerilimden kurtulma seviyesi, Beden Tertibi, uyku kalitesi

Aktivite takibi

Antrenman mühleti, yakılan kalori, aralık, sürat, adım sayısı, çıkılan kat sayısı, irtifa, harita, sürat koçu

Pil

 

Kapasite

200 mA

Çalışma müddeti

10 gün (tipik kullanım), 14 gün (güç tasarrufu modu)

Şarj usulü

USB ile bağlanan şarj klipsi

Fizikî Karakteristikler

Saat boyuları

53,5 x 46,5 x 14,2 mm

Yük

36 g (kordon olmadan), 62 g (kısa silikon kordon)

Suya dayanıklık

5 ATM

Sistem

 

İşletim Sistemi

ASUS Health

İşlemci suratı

1,15 GHz

RAM

1 GB

Ekran

1,34 inç yüksek yansıtıcı kapasitif LTPS TFT LCD, 320 x 300 piksel, 262K renk, her vakit açık ekran

Ön yüklü fonksiyonlar

ASUS Health AI, idman modu, bildiri bildirimleri, telefon bildirimleri, alarm, kronometre, ilaç hatırlatıcıları, hareket hatırlatıcıları, menstrüel döngü hatırlatıcıları, kan basıncı kalibrasyonu

Kablosuz arayüz

Bluetooth 4.2

Giriş prosedürleri

Dokunma, 4 taraflı sürükleme

Yazılım

 

Yardımcı uygulama

ASUS HealthConnect

Desteklenen platformlar

Android 4.4 yahut sonrası, iOS 11.0 yahut sonrası

Üçüncü taraf yazılım

Google Health (ASUS HealthConnect destekli)

Aksesuarlar

 

Şarj

Şarj klipsi, mikro USB kablosu

Evraklar

Kullanıcı kılavuzu, garanti evrakı

Bilek bantları

22 mm tıbbi seviye silikon bantlar: Tokalı kordon, uzun ayarlı kordon (saate takılı) ve kısa ayarlı kordon (kutuda)

[1] Teknik özellikler, içerik ve eser bulunabilirliği evvelden haber verilmeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, çevresel ve öteki faktörlere nazaran değişiklik gösterebilir. Tam teknik özellikler http://www.asus.com adresinde bulunur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı