Oyun

ASUS, yeni uç bilgisayarı PE100A’yı duyurdu

 

KIYMETLI NOKTALAR

  •  Yekun sahip olma maliyeti için optimize edildi: Küçük boyutlar, düşük güç tüketimi ve geniş sıcaklık dayanıklığı ile maksimum verim ve esneklik sağlıyor.
  • Windows 10 IoT Core desteği: Microsoft işletim sisteminin gömülü sürümünü destekleyen, ARM64 tabanlı inançlı uç bilgisayarı.
  • Sessiz çalışma: Fansız tasarım ve kasa kanatlarıyla elde edilen kusursuz termal performans, sessiz çalışma ve toz girişini önleyen yapı.
  • Modüler geliştirme imkanı: Uçtan buluta şifreleme için Crypto modülü ve TPM himayesi üzere temas ve işlev seçenekleri. 

ASUS, fansız kasasıyla sessiz bir formda çalışan PE100A uç bilgisayarını duyurdu. PE100A, Windows IoT Core desteği sunan birinci ARM64 tabanlı uç bilişim cihazları arasında nokta alıyor.

Yekun sahip olma maliyeti odaklı bir Pico-ITX anakart üzerine kurulan PE100A, 2. bir giriş çıkış kartıyla da ekstra işlevlere kavuşuyor. Arm® Cortex-A53 mimarisine sahip 1,3 GHz suratında NXP® i.MX 8M SoC işlemciden güç alan eser, düşük güç tüketimiyle birlikte verimli performans sunuyor. PE100A’da başkaca 4 GB LPDDR4 dahili bellek ve 16 GB dahili eMMC bulunuyor. Eserin ön tarafında iki adet Ethernet, üç adet USB ve bir adet de HDMI kontağı bölge alıyor. Art kısımda ise isteğe bağlı olarak RS232/RS485/CAN olgu yoluna sahip iki adet COM irtibatı ve bir adet dijital DI/DO bulunuyor. PE100A’nın anakartı bir adet M.2 E-key ilişkisine ve microSD kart irtibatına destek veriyor. Giriş çıkış kartı ise PCIe® Mini/mSATA ve nano-SIM yuvası arayüzlerine bölge veriyor.

Çekişmeli koşullarda tasarrufa müsait biçimde üretilen bu yeni bilgisayar, çok geniş bir sıcaklık aralığında muteber bir biçimde çalışabiliyor. Data birleştirme, sürece ve iletme için uçtan buluta ağ geçidi olarak da kullanılabilecek biçimde tasarlanan eser, yekun sahip olma maliyeti için opitimze edilmiş tek kartlı bilgisayar yapısıyla gömülü otomasyon tahlilleri ve çeşitli küçük ölçekli IoT tatbikleri için de ülkü.

 

Windows 10 IoT Core desteği: ASUS ile bir birinci: ARM64’te uç bilişim

ASUS AIoT eser serisindeki birinci uç bilgisayarlardan biri olan PE100A, küçük boyutlar, düşük güç tüketimi ve mükemmel performans arasında eksiksiz bir istikrar kuruyor. NXP i.MX 8M işlemciyle ARM64 mimarisi tabanlı bir uç bilgisayarı olan PE100A’nın 2020’nin 3. çeyreğinde Windows 10 IoT Core’a destek vermesi bekleniyor. Microsoft’un ekranı olmayan küçük cihazlar için geliştirdiği bu işletim sistemi, gereken tüm idare ve güvenlik özelliklerini barındırıyor. Eser, Linux tabanlı tatbikler için de Yocto işletim sistemine destek veriyor.

 

Sessiz çalışma: Eksiksiz termal performans ve her gün sessiz çalışma için fansız tasarım

 

Modüler geliştirme imkanı: İş gereksinimlerine entegrasyon sağlayan ilişki ve işlev seçenekleri

PE100A küçük boyutlarına karşın büsbütün geliştirilebiliyor. Pico-ITX anakartı destekleyen kişisel giriş çıkış kartıyla PCIe Mini, nano-SIM, COM yahut DI/DO temasları üzere kullanıcıların gereksinim duyabileceği ekstra irtibatlar eklenebiliyor. PE100A farklı pratikler ve bütçelere nazaran 2. giriş çıkışı bulunan yahut bulunmayan sürümlerle geliyor.

PE100A ayrıyeten, TPM ve Crypto modüllerimiz üzere genişleme modüllerine de destek veriyor. ASUS TPM modülü dijital anahtarları, sertifikaları ve parolaları inançlı bir halde saklayarak done müdafaasını artırıyor. Crypto modülü ise buluta yüklenen doneleri koruyor ve yükleme sırasında şifreleme anahtarının sızdırılmasını önlüyor.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

İşlemci sistemi

İŞLEMCİ

NXP® i.MX 8M ARM Cortex-A53 çekirdeği

MAKS. SÜRAT

1,3 GHz

L2 Ön bellek

1MB

Chipset

Entegre

Bellek

Teknoloji

LPDDR4

Maks.

4 GB dahili bellek

Ekran

HDMI

1, 3840 x 2160 @ 60 Hz’e kadar HDMI 2.0 desteği

Genişleme yuvaları

PCIe Mini

1  (mSATA desteği)

M.2

1 x M.2 2230 E Key, BT/Wi-Fi Modülü için

(Google Edge TPU Module ile birlikte çalışır)

SIM

1 x Dahili Nano-SIM soketi ile tam/yarım uzunluk PCIe Mini yuvası

Öbürleri

1 x Micro-SD Kart kontağı

Ethernet

Sürat

10/100/1000Mbps

Denetimci

1 x Realtek® RTL8211,  1 x Intel I211-AT

Ilişki

2 x RJ-45

Depolama

eMMC

1 x 16 GB dahili eMMC

Ön Giriş Çıkışlar

HDMI

1

USB 3.2 Gen 1

[email protected] A, 5V/2A

[email protected] C OTG, 5V/1.5A

Ethernet

2

Art Giriş Çıkışlar

Terminal Kısmı

1 x COM terminali

(2 x COM başlığına destek; 1 x RS-232/422/485, 1 x RS-232/CANBus)

1 x DIO terminali (4*DI, 4*DO)

Güç Teması

DC güç girişi

Takip programı zamanlayıcı

Yazılım

Yazılım ile kurulur

Güvenlik

TPM Modülü

Nuvoton NCPT 750 destekli TPM 2.0 (Tercihe bağlı)

Crypto Modülü

Microchip ATECC608A/NXP SE050 destekli bulut güvenliği (Tercihe bağlı)

Yönetilebilirlik

 

WOL

Güç

Güç Tipi

DC güç girişi

Voltaj

12-24V DC girişi

İşletim Sistemi

Microsoft Windows

Windows 10 IoT Core

Linux

Linux Yocto

Muhit koşulları

Çalışma Sıcaklığı

-20~60°C

Çalışmazken Dayanabileceği Sıcaklık

-40~85°C

Bağıl Nem

10 ~ 95%

Boyutlar

Montaj

Duvara Montaj, DIYANET Rayı (Tercihe bağlı)

Tartı

0,775 KG

Biçim

145(g)x78(u)x55,5(y) mm

 

[1]Teknik özellikler, içerik ve eser bulunabilirliği evvelden haber verilmeksizin değiştirilebilir ve memleketten memlekete farklılık gösterebilir. Gerçek performans pratiklere, tasarrufa, çevresel ve sair faktörlere nazaran değişiklik gösterebilir. Tam teknik özellikler http://www.asus.com adresinde bulunur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı