Oyun

ASUS, ZenWiFi AX Mini (XD4) ve ZenWiFi AC Mini (CD6) modellerini duyurdu

DEĞERLI NOKTALAR

· Şık ve son aşama küçük tasarım: Eve tutarlı küçük biçimi ve 1. sınıf dizaynıyla her tıp dekorasyona koordinasyonlu. Başkaca AX Mini modelinde iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

· Kolay suram, yüksek performans: Uygulama ile 3 adımda suram, esnek SSID isimlendirme seçenekleri, son nokta süratli ve emniyetli Wi-Fi için en iyi anten konumu.

· Her devir inançlı: Trend Micro destekli ömür uzunluğu fiyatsız ağ güvenliği tahlili ASUS AiProtection, ebeveyn denetimi özelliklerine de sahip.


 

ASUS, ZenWiFi AX Mini (XD4) ve ZenWiFi AC Mini (CD6) router sistemlerini duyurdu. Bu son kademe küçük boyutlu iki yeni model, tüm hanesi kapsayan Wi-Fi 6 ve Wi-Fi 5 ağları için meydandan tasarruf sağlayan şık tahliller sunuyor.

Bir adet router ve iki adet genişletme düğümünden oluşan üçlü paketler halinde satılan ZenWiFi AX Mini ve AC Mini, kolay suram ve idare imkanlarıyla birlikte süratli ve sağlıklı Wi-Fi irtibatı sunuyor. Son radde küçük boyutlu olan modellerden ZenWiFi AX Mini, her cins dekorasyona uyan 1. sınıf şık tasarııyla dikkat çekiyor.

Wi-Fi 6 (802.11ax) destekli ZenWiFi AX Mini, 1800 Mbps’e kadar, Wi-Fi 5 (802.11ac) destekli ZenWiFi AC Mini ise 1500 Mbps’e kadar ulaşan Wi-Fi suratları sunuyor.

Kullanıcılar fiyatsız ASUS Router pratiğiyle cihazlarını üç adımda basitçe kurabiliyor. Trend Micro™ destekli ASUS AiProtection ise cihazın tasarruf ömrü boyunca fiyatsız ağ güvenliği ve ebeveyn denetimi özellikleri sunuyor.

 

Şık ve son aşama küçük tasarım

ZenWiFi AX Mini ve AC Mini üçlü paketler halinde satılıyor. Her pakette bir adet router ve iki adet genişletme düğümü bulunuyor. Avuç içine sığabilen ZenWiFi AX Mini sırf 9 cm2 yer kaplıyor. Her iki model de mevcut ZenWiFi router serisinin metal gibisi kaliteli kaplama ve Zen temalı ikonik dairesel desen üzere tasarım hatlarını taşıyor. Bu minyatür sistemler her ortama ve sair ZenWiFi cihazlarına uyacak biçimde tasarlandı. Ayrıyeten, ZenWiFi AX Mini klasik beyaz ve siyah renk seçenekleriyle geliyor.

 

Kolay suram, yüksek performans

ZenWiFi AX Mini ve AC Mini modelleri küçük boyutlarına karşın performanstan ve özelliklerden ödün vermiyor. Optimize edilen elektriksel tasarım ve anten konumları sayesinde ZenWiFi AX Mini 1800 Mbps’e, ZenWiFi AC Mini ise 1500 Mbps’e kadar bant genişliği sunabiliyor.

ZenWiFi AX Mini ve AC Mini teknik haberi kısıtlı olanlar tarafından bile kurulup ayarlanabiliyor. Fiyatsız ASUS Router pratiğindeki üç adımlık kolay suram süreci sayesinde kullanıcılar tüm meskeni kapsayan Wi-Fi ağını birkaç dakika içinde hazır hale getirebiliyor. Yeni router modelleri AiMesh teknolojisini kullandığından, ek ZenWiFi düğümleri yahut AiMesh özellikli ASUS router ekleyerek ağı daha da genişletmek mümkün oluyor.

Tecrübeli kullanıcılar WiFi ağlarının isimlerini kendi gereksinimlerine nazaran değiştirebiliyor. Kullanıcılar tüm ağ için tek bir SSID ismi seçebiliyor yahut her bir frekans bandına başka SSID isimleri atayabiliyor. Başkaca düğümler arası irtibat için kablolu Ethernet seçeği de kullanılabiliyor. Bu da ZenWiFi AX Mini ve AC Mini’yi son kademe esnek bir hale getiriyor.

 

Her devir inançlı

ZenWiFi AX Mini ve AC Mini tasarruf ömrü boyunca fiyatsız, Trend Micro destekli AiProtection tahliliyle geliyor. Tertipli bir halde güncellenen güvenlik kriterleriyle her vakit himaye sağlanıyor. AiProtection ailelerin şahsî datalarını yahut konuttan çalışanların işle ilgili datalarını korumak için ekstra bir güvenlik katmanı oluşturuyor. Dahili ebeveyn denetimi özellikleri sayesinde sadece birkaç tıklamayla aile bireylerinin internette geçirebileceği vadeyi ayarlamak mümkün oluyor.


 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

 

ASUS ZenWiFi AX Mini (XD4)

ASUS ZenWiFi AC Mini (CD6)

WiFi

WiFi 6 (802.11a/b/g/n/ac/ax)

IPv4, IPv6

Eş vakitli çift bant 2,4 GHz, 5 GHz

802.11ax (5 GHz): 1201 Mbps’e kadar

802.11ax (2,4 GHz) 574 Mbps’e kadar

WiFi 5 (802.11a/b/g/n/ac)

IPv4, IPv6

Eş devirli çift bant 2,4 GHz, 5 GHz

802.11ac (5 GHz): 867 Mbps’e kadar

802.11n (2,4 GHz) 600 Mbps’e kadar

WiFi özellikleri

Işın hüzmesi: Standartlara bağlı ve cihanşümul

ASUS RangeBoost

1024-QAM yüksek olgu suratı

20/40/80 MHz kanal bant genişliği

MU-MIMO teknolojisi:

2,4 GHz: 2 x 2

5 GHz:  2 x 2

OFDMA

20/40/80 MHz kanal bant genişliği

MIMO teknolojisi:

2.4 GHz: 4 x 4

5 GHz: 2 x 2

 

İşlemci

Dört çekirdekli SoC

Tek çekirdekli SoC

Bellek

256 MB Flash / 256 MB RAM

CD6R: 32 MB Flash / 128 MB RAM

CD6N: 16 MB Flash / 128 MB RAM

Ilişki noktaları

Router (XD4R):

1 x Gigabit WAN/LAN

1 x Gigabit LAN

Düğüm (XD4N):

1 x Gigabit LAN

Router (CD6R):

1 x Gigabit WAN

3 x Gigabit LAN

Düğüm (CD6N):

2 x Gigabit LAN

Antenler

2 x dahili anten

4 x dahili anten

Idare

ASUS WRT / ASUS Router App

Güvenlik duvarı ve erişim denetimi

Güvenlik Duvarı: SPI müsaadesiz giriş tespiti, DoS müdafaası

Erişim denetimi: Ebeveyn denetimi, ağ servis filtresi, URL filtresi, port filtresi

Özellikler

Arayüz, Smart Connect, IPTV desteği, Roaming Assist, AiProtection Classic, Klasik QoS

Arayüz, IPTV desteği, Roaming Assist, AiProtection Classic, Klasik QoS

Ek özellikler

9 x misafir ağı

VPN sunucusu

PPTP sunucusu, OpenVPN sunucusu, IPSec sunucusu

VPN istemcisi

PPTP istemcisi, L2TP istemcisi, OpenVPN istemcisi

Bant Genişliği Sınırlayıcı

6 x misafir ağı

VPN sunucusu

PPTP sunucusu, OpenVPN sunucusu

VPN istemcisi

PPTP istemcisi, L2TP istemcisi, OpenVPN istemcisi

Bant Genişliği Sınırlayıcı

Boyutlar (Y*G*U)

8 x 9 x 9 cm

14 x 7 x 7 cm

Yük

XD4R: 295g

XD4N: 290g

CD6R: 257g

CD6N: 255g

 

 

[1] Aksi belirtilmediği takdirde, söylenen Wi-Fi suratları teorik en yüksek hızlardır. Gerçek Wi-Fi performansı çevresel faktörlerden etkilenebilir.

 

Teknik özellikler, içerik ve eser bulunabilirliği evvelden haber verilmeksizin değiştirilebilir ve devletten devlete farklılık gösterebilir. Gerçek performans pratiklere, tasarrufa, çevresel ve öbür faktörlere nazaran değişiklik gösterebilir. Tam teknik özellikler http://www.asus.com adresinde bulunur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı