Oyun

Avustralya’da Satılan Oyunların Kutularında Büyük Değişiklik

Avustralya Sınıflandırma Şurası (ACB), oyun içi satın alımlar olup olmadığını bilhassa belirten görüntü oyun kutularında özel bir ikaz içerecek formda yönergelerini güncelledi.

Reddit kullanıcısı BeforeJam, PGA Tour 2K21, Marvel’s Avengers, FIFA 21 ve Madden NFL 21 üzere yakın vakitte piyasaya sürülecek oyunların hepsinde “oyun içi satın alımların” belirtildiğini fark etti. Şayet mevzu ile ilgili görselleri incelemek istiyorsanız Amazon Avustralya sayfasına bakabilirsiniz.

Bu gelişme, Avustralya hükümetinin tüketicileri korumak için bir aksiyon planı yapmaya çalıştığını doğruladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde ana derecelendirme kümesi, bir oyunun oyun içi satın alma ve rastgele satın alma öğeleri olup olmadığını belirtmek için görüntü oyun kutularına özel çıkartmalar koymaya başladı. Fakat ESRB, görüntü oyun sanayisinden ve ticaret kümelerinden gelen tavsiyelerle planlarını yapan, bağımsız bir kümedir. ACB ise bir devlet kurumudur.

Mikro ödemeler günümüzde birçok görüntü oyununda tanınan gelir kaynaklarından biridir. Aslında tanınan bir AAA oyununun bir formda mikro ödemelere sahip olmaması çok az bir durumdur. Günümüzün en tanınan mikro ödeme biçimi ise, Battle Pass sistemleri aracılığıyla yapılan kozmetik eserlerdir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı