Oyun

Bang Olufsen, Xbox Series X İçin Ses Ürünleri Üretecek

Danimarka’nın küresel lüks ses markası Bang Olufsen, Xbox Seriese X için Xbox ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Bang Olufsen, “oyun içindeki üst seviye segmente hitap etmek” istediğini belirtti, bu da üzerinde çalıştıkları donanımsal özelliklerin ucuz olmayacağı mealine geliyor. Yeni ses cihazları (muhtemelen kulaklıklar), kesintisiz temas ve gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlayacak ve Xbox için kişisel olarak tasarlanacak.

Bang Olufsen’in resmi Twitter hesabında paylaşılan bir basın açıklamasında Bang Olufsen yönetici yardımcısı ve eser idaresi yöneticisi Christoffer Poulsen şunları söyledi:

“Oyun sanayisi son birkaç yılda yaş kümeleri, cinsiyet ve memleketler bazında epey büyüdü ve bu eğilimin devam etmesini bekliyoruz.

“Teknoloji oyunlarda kıymetli ölçüde gelişti ve ses deneyimini geliştirmek için kıymetli bir rol alacağız.”

 

Poulsen şunları ekledi: “Oyun sanayisine girerek en uygun yaptığımız işi yapmak istiyoruz: şaşırtıcı tasarım ve sağlam işçilikle sarılmış harika ses performansı sunmak.”

Xbox’taki donanım iştiraklerinin yöneticisi Matt Kesselring, cihazın da taşınabilir olabileceğini ima etti: “Xbox ve Bang Olufsen hayranları için pazara yeni bir premium oyun sesi sunmak için Bang Olufsen ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Xbox, oyun oynamayı sevdiğiniz her tarafta sizinle birlikte seyahat edebilen bir yerküredir.”

Şirketler, ilerleyen vakitlerde daha çokça haber paylaşacağını kestirim ediyoruz, lakin şimdilik yalnızca Bang Olufsen’in ne çeşit taşınabilir hoparlör yahut kablosuz kulaklık üreteceğini varsayım edebiliyoruz. Ama kesin olan bir şey var: Danimarkalı markanın uzun yıllara dayanan geçmişine bakılırsa, donanım muhtemelen yüksek fiyatlara sahip olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı