Oyun

Beklenen CS:GO Source 2 Güncellemesi İptal Edilmiş Olabilir

CS:GO birinci olarak 2012 yılında piyasaya sürüldü ve o vakitten beri özgün Source motorunda kaldı. Source motoru 2004 yılında, yani sekiz yıl evvel tasarlanmış bir motor. İkonik FPS oyununu daha çağdaş Source 2 motoruyla oynayabileceğimiz bir güncellemenin çıkacağı dedikoduları bir müddettir dönmekte.

2020’nin birinci yarısında şirkette çalışanlar bu türlü bir güncellemenin çabucak yayınlanabileceğini tez ederek söylentileri internete verdiler. Valve News Network’ün sahibi Tyler McVicker, 18 Mayıs’ı CS:GO revizyonu için kesin bir tarih olarak belirlemişti. Lakin son gelişmeler McVicker’ın bu argümanlarını yıktı.

Yanlışsız sızıntıları ve içeriden haber sızdırmasıyla saygın bir geçmişe sahip Valve fanatiği McVicker, Source 2 güncellemesinin yayınlanmayacağını bildirdi.

McVicker’e nazaran, girişimin iptalinin gerisindeki neden yalnızca “çok fazla iş” olması. “Bir içtima oldu ve bir karar verildi” dedi.

Büyük Source güncellemesi, Şubat 2020’deki Fortnite güncellemesine emsal formda, gelişmiş görseller ve oyun mekaniği için gelişme sağlayacaktı. Bir Dota 2 güncellemesinde sızdırılan kod satırları, Source 2’nin geliştirilmiş sürece, gölgelere ve skyboxlara sahip olacağını işaret ediyordu.

McVicker’ın bu değişikliklerin oyunun özelliklerini yükseltmeye yardımcı olduğunu, lakin geçişi engelleyen bir faktörün varlığından bahsetti. “Geliştiriciler iki yıldır bunun üzerine çalışıyor. Oyunu taşıyabildiler ama topluluk içeriklerini taşıyamadılar” dedi.


Hususî oyun modlarından yesyeni haritalara ve çok daha fazlasına kadar, topluluk tarafından hazırlanan içerik CS: GO deneyiminin ayrılmaz bir modülü olmuştur. Daima genişleyen oyuncu kreasyonları kütüphanesi, şu anda oyunu Source 2 motorundan geri tutan şey olarak gözüküyor.

“Topluluğun oluşturduğu CS:GO içeriğinin kolaylıkla oynatılabilmesi ve taşınabilmesi için devasa birikmiş iş yüküne gereksinim var. Şayet bunu başarırlarsa, o devir güncelleme gelecek. Lakin şu anda bu mümkün gözükmüyor.” diye kelamlarına devam etti.

Bu sorun şimdilik güncellemeyi durdurmuş olsa da, oyun Source 2 motoruna sahih yol alabilir. Yani topluluk içeriği sorunu çözülebilirse bir umut var.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı