Oyun

Bethesda Games, Yönetim Kurulu Üyesi Robert Trump’ın Ölümüne İlişkin Açıklama Yayınladı

ABD lideri Donald Trump’ın kardeşi Robert Trump, geçtiğimiz Cumartesi günü 71 yaşında hayata gözlerini yumdu. Şu ana kadar mevt nedeni açıklanmayan Robert Trump için Bethesda Games’in ana şirketi olan ZeniMax Media bir açıklama yayınladı. Robert, ZeniMax Media’nın idare şurasında da yer alıyordu.

ZeniMax Media tarafından yapılan açıklamada, “ZeniMax Idare Şurası’nın uzun müddettir üyesi olan Robert Trump’ın vefatından ötürü derinden etkilendik.” deniyor. “Robert, şirketin 1999 yılında kuruluşundan bu yana ZeniMax Idare Konseyi’nde yer alıyordu. Bu müddet zarfında, şirket için yirmi yıldan fazla bir mühlet rehberlik ve danışmanlık alanlarında çalıştı. Engin tecrübesine ek olarak, Robert, son derece cana yakın bir kişiliğe sahipti. Onun yıllardır bizlere sunduğu yardımlar ve takviyeler olmadan bu kadar büyüyemezdik ve muvaffakiyetler elde edemezdik. Kendisini çok özleyeceğiz. Ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz.” 

Lider Trump, New York’ta önemli bir hastalıktan ötürü hastaneye kaldırıldıktan sonra Cuma akşamı kardeşini ziyaret etmişti. Vefat nedeni şu an için açıklanmadı, fakat ilerleyen günlerde ortaya çıkacağı düşünülüyor. Birebir vakitte ABD’nin başkanlık seçimlerindeki rakibi Joe Biden’da bir başsağlığı dilediği bildiri yayınladı.

Robert, şirketin kurulduğu 1999 yılından beri idare heyetindeydi, bu nedenle Fallout serisi, Prey ve Id Software dahil olmak üzere tüm satın almalarında şirketle birlikte çalışmaktaydı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı