Oyun

Blizzard, Blizzcon 2020’nin İptal Edildiğini Açıkladı

 Kaliforniya merkezli bilgisayar oyunları üren ve tannıtımını yapan Blizzard Entertainment, her yıl gelenek haline getirdiği Blizzcon fizikî aktifliği bu yıl yerküreyi tesiri altına alan COVID-19 salgını nedeniyle gerçekleştirmeyeceğini açıkladı. 


 Blizzard Entertainment’in resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda  Kasım ayında düzenlenmesi beklenen BlizzCon aktifliğinin fizikî olarak gerçekleşmeyeceği kesin olarak duyuruldu. Blizzard’ın aktifliği bu yıl dijital ortamda da yapmayacağı görünüyor. Lakin 2021’in başında ertelenen BlizzCon aktifliğini çevrimiçi yapılabilmesi için yetkililer çalışmalara başlamış. 

   Blizzard Entertainment’in aktiflik yötecisi Saralyn Smith BlizzCon aktifliğinin iptali sonrası şu açıklamalarda bulundu:

BlizzCon ruhunu nasıl kanalize edebileceğimiz ve sizinle bir formda çevrimiçi irtibat kurabileceğimizi tartışıyoruz. Sıhhat ve güvenlik protokolleri sebebindan ötürü, kitlesel etkinlikler, yüz yüze içtimalardan çok daha çokça etkileniyor” dedi. “Bunu mümkün olan en kısa vadede yapmak istiyoruz, gelgelelim bunun yeni nahiye olması ve farklı faktörler göz önüne alındığında, büyük olasılıkla önümüzdeki yılın başında olacak. BlizzCon başkaca her yıl Blizzard oyunlarındaki büyük esport aktiflikleri için bir sahne, bu yüzden olağanda şovda gerçekleşecek kimi üst seviye müsabakaları destekleyecek alternatifler de arıyoruz.”

 Oyunseverlerin merakla beklediği Diablo IV ve Overwatch 2 üzere yüksek bütçeli oyunlar hakkında değerli açıklamalarda bulunacak olan Blizzard, aktifliğin iptali sonucunda açıklamalarını erteleme kararı aldı. Ayrıyeten düzenlenmesi planlanan eSpor etkinlikleride  BlizzCon’un iptali sonrası ertelenme kararı alındı. Lakin kimi eSpor oyunları online olarak gerçekleşmesi bekleniyor. 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı