Oyun

Blizzard World of Warcraft’ın Sunucu Sayısını Azaltacak

Blizzard Entertainment, tanınan MMO oyunu World of Warcraft’ın az nüfuslu sunucularını kapatmak istediğini açıkladı. Popülasyonları birleştirerek bir sonraki eklenti Shadowlands’in başlatılmasından evvel oyuncuların sunuculardaki sayısını yükseltmeye odaklanacak. Bu da kullanıcıların küme aktiflikleri için bir ekip bulmakta sorun yaşamamasını sağlayacak. Blizzard’ın bu mevzudaki açıklaması şu halde:

“World of Warcraft, etrafınızdaki gayri oyunculardan oluşan bir topluluğunuz olduğunda en düzgün oyun ve yıllar içinde oyuna katılmanın sayısız yolu ekledi. Loncanızla olan geçmişinizden, etrafınızdaki iktisat ile etkileşimlerinize kadar, sağlıklı bir nüfusa sahip bir sunucu daha fazla fırsat sağlar. Birtakım sunucuları açışımızdan bu yana birkaç yıl geçti.”Değişiklikler planlanan teknik bakımlar sırasında yapılacak. Lakin oyuncular Azeroth’a uzun mühlet erişimini kaybetmeyecekler. Hangi sunucuların kapatılacağına ait kararlar, popülasyonlarının derinlemesine bir tahlilinden sonra verilecek. Her sunucunun resmi forumları da birleştirilecek. Açıklamanın devamı ise şu formda:

“Bu girişim ilerledikçe, tutarlı sunucular ve lisanlarda her haftaki temaslardan evvel bildirimler yayınlayacağız. Her bakım periyodunda, etkilenen sunucular için her şey otomatik olarak birleştirilecektir. Bakım tamamlandığında, etkilenen sunuculardaki oyuncular oturum açabilecek. Birebir devirde münasip yer tartışma forumlarını birleştireceğiz.”

World of Warcraft’ın sekizinci genişleme paketi olan Shadowlands’in bu tatil serisinde birinci kere sunulacağını hatırlatalım (kesin çıkış tarihi bilinmiyor).


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı