Oyun

Blok partisi: Evde Denemek İçin 8 Eğlenceli Minecraft Projesi

Yerküre umumunda tesirli olan COVID-19’dan ötürü uygulanan karantina ile Minecraft, arkadaşların ve ailelerin buluşmasıi birlikte oynaması ve ortak girişimler üzerinde çalışması için yararlı bir oyun olduğunu kanıtlıyor. Oyun, yerküre çapında mekteplerde sürdürülebilir tarımdan sanat tarihine kadar her şeyi öğretmek için yaygın olarak kullanılmaktadır ve Microsoft son vakitlerde Minecraft Eğtitim programındaki birçok dersi ve alıştırmayı bir Office 365 hesabı olan herkes için kullanılabilir hale getirdi.

Şayet bilgisayarınızda Minecraft varsa ve tahminen de meskende eğitim programınızın bir modülü olarak denemeler yapmak için yeni girişimler arıyorsanız, burada modelleme becerilerinizi test edecek ve genişletecek sekiz farklı şık fikir var.

Kendi meskenini inşa et


Gerçek bir şey inşa ederken, öncelikle bakmak, not almak ve taslak olarak çizmek en uygunudur. Bu, boyutları ve hangi blokları kullanmak isteyebileceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır. Minecraft’ta bir blok gerçek hayatta yaklaşık bir metredir. Bu orantı çoğunlukla kapı hariç işe yarar, bu yüzden çok endişelenmeyin. İstediğiniz renkleri ve dokuları düşünün.
 
Bir taban yapmak için kavun kullanmaktan korkmayın. Minecraft’ta seçim yapabileceğiniz çok sayıda blok
 
 

Piksel sanat portreleri


Bir piksel sanat portresi oluşturmak için, kendinizin yahut aile üyenizin bir fotoğrafını yazdırın ve akabinde bu resmi kare kağıtlara çevirin. (Çevrimiçi çok sayıda fiyatsız grafik kağıdı pratiği var.) Resmi bir pencereye yapıştırın, akabinde grafik kağıdını kullanarak imgesinin etrafını izleyin. Farklı renkteki kareleri iddia edin ve renk tonlarını düşünün. Renkli kalemler yahut kurşun kalemler bu süreç için harikadır. Fotoğrafınızın pikselli bir kopyasına sahip olduğunuzda, bunu şablon olarak kullanın ve renkleri Minecraft’taki bloklarla eşleştirin.

Minecraft Müzesi


Müze binaları neoklasikten kavramsal olana kadar birçok biçim ve boyutta önümüze çıkmıştırç Farklı müzeleri araştırarak başlayın. Yapınızı gerçek yahut hayali bir müzeye dayandırabilirsiniz. Görebileceğiniz kimi olağan formlarla başlayın. Buna gri bir yapı diyoruz. Ölçek ve oda büyüklüğü hissi vermek için umumi boyutları ve formları ayarlayabilirsiniz.
 
Sonra, dekorasyona geçiş yapın, lakin ayrıntılar üzerinde çok devir harcamayın. Bunun konumuna, açıları daha belirgişn hale getirmeye çalışın ve yeşil ortamlara yönelin. Velev oturmak için masa ve sandalyeler de ekleyebilirsiniz. 

Harika mektep


Mektebe geri dönme devri. Bu yapıyla birlikte okulunuzu tekrar oluşturun. Her hengam hanede eğitim aldıysanız, fabori bir kitaptan bir tane oluşturabilirsiniz. Minecraft’ın mektep temalı yapılar için mükemmel birçok yeni bloğu bulunmaktadır. Bilim laboratuvarında iksir yapmaktan spor salonunda parkura kadar bulabileceğiniz farklı sınıfları ve mekanları yapabileceğiniz etkinlikler bulunmaktadır.
 

Zırh standı bandı


Neden bir zırh standı yapmıyorsunuz? Pop, Rock, punk yahut glam. Zırh stantlarınızı elmas taçtan boyalı deriye kadar farklı üsluplarda kaplayabilirsiniz. Bedrock sürümünde, çömelmiş zırh standına bakarak ve tıklayarak farklı pozlar oluşturabilirsiniz. Seçebileceğiniz birkaç Minecraft ayrıntısı var. Steve, zombi, iskelet ve velev bir ejderha. Hangi müzik biçimlerini oluşturabileceğinizi ve neden onları bir sahne haline getirmiyorsunuz?
 

Bir gemi inşa et


Ahşap, metal, eski, yeni, gemi enkazı yahut fantezi olsun, Minecraft’ta gemiler inşa etmek nispeten eğlencelidir. Esasen statik yapılar olmasına karşın, inşa edilmesi nispeten zordur. Başlaman için sana birkaç ipucu vereceğiz. Temel bir gemi gövdesi oluşturmak için, bir çizgi inşa ederek başlayın, geminin gövdesini yan taraftan çizin, sonra yukarıdan geminin ana hatlarını çizin.
 
Bu iki ögesi bloke ettikten sonra, bir araya getirin. Eğrileri düzeltmek için merdiven ve yarım levhalar ekleyebilirsiniz. Tekne tamamlandığında, güverteler ve geminize nasıl güç verileceğini düşünün. Yelkenler, kürekler yahut buhar; denizcilik yahut zeplin? Gövde yahut güverteye sahip olduktan sonra, üstüne ne isterseniz ekleyebilirsiniz. Güya biraz dekorasyon gerektiren bir pasta üzere.
 

Harika parkour yahut mini oyunlar


Minecraft, parkour zorluklarından Açlık Oyunları hayatta kalma müsabakalarına kadar mini oyunlar oluşturmak için harika bir fırsattır. Bu oyunlar istediğiniz kadar yalın yahut karmaşık olabilir – seçim sizin. Bununla birlikte,, birtakım sıçramalar harika zamanlama ve iniş gerektirir ve pürüzlerle çok eğlenebilirsiniz, neden riski biraz daha yükselterek lav çukuru eklemiyorsunuz?

Kolay ve sefalı bir park konumu oluşturmak için stil ve temaları düşünün. Mümkün olduğu kadar çok fikir bulun ve olağandışı şeyleri birleştirin. Bir sonraki adım onu inşa etmek. Hane prodüksiyonu oyunlarınızı test etmek için ve hassaslaştırmak için arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak bir araya gelin.

Temalı bir rollercoaster oluşturun


Rollercoasters çok sefalı ve bir Minecraft ile yapmak nispeten kolay, maden otomobilleri ve elektrikli raylar kullanabilirsiniz. Bir tema ekelyerek biraz renklendirin: dinozorlar, antik Roma, derin uzay – ne istersen. Güç için güzel yerleştirilmiş redstone bloklarını kullanarak bir rollercoaster’ı yukarı ve bir çıkartabilirsiniz ve hoş bir manzara oluşturabilirsiniz.
 
 
 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı