Oyun

Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’a Irkçılık Karşıtı Mesaj Eklendi

Call of Duty: Çağdaş Warfare ve Call of Duty: Warzone’u geçtiğimiz saatlerden itibaren oynamak için başlatan oyunculardan bir güncellemesi yapması istenilecek. Güncelleme ise oyuna Black Lives Matter desteğinin bulunduğu bir yeni açılış ekranı eklenecek. The Verge tarafından bildirilen detaylara nazaran, güncellemeyle birlikte eklenen ekran Call of Duty oyuncu topluluğu için bir bildirisi içeriyor.

Ekranda “Topluluğumuz üzgün” tabirleri yan alıyor. “Topluluğumuzun deneyimlediği sistemik eşitsizlikler bir kere daha ortaya çıkmıştır. Call of Duty ve Infinity Ward her devir eşitliği savunmuştur ve temsil etmiştir. Siyah topluluğumuzun maruz kaldığı ırkçılığa ve adaletsizliğe onuz. Bu durum değişene kadar ve Black Lives Matter’e kadar asla olmaya çalıştığımız topluluk olmayacağız.”


Ikaz, oyunu açan tüm oyuncular için görünür ve yükleme ekranlarında yahut farklı modlar arasında geçişlerde de tekrar tıpkı formda bu destek bildirisi konum alıyor.

Call of Duty uzun devirdir birçok toksik oyuncuya sahip olduğu için bed şöhretli olmasına karşın, bu şu anda oyuncu tabanı arasındaki ırkçılığa yönelik verilen çeşitli uğraşlardan biri. Seri 4, George Floyd’un öldürülmesinin akabinde ertelendi ve Infinity Ward, oyun içi ırkçılıkla savaş için birçok tedbir alacağının lafını verdi.

Infinity Ward, aktüel yerküre hadiselerine ve Black Lives Matter destek veren birkaç geliştirici ve yayıncıdan biridir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı