Oyun

Call of Duty: Warzone’da ki ‘Okay’ Emote’u Kaldırıldı

 Infinity Ward ve Raven Software şirketlerinin ortaklaşa geliştirdikleri fiyatsız bir açık dünya battle royale oyunu Call of Duty: Warzone, 10 Mart 2020 tarihinde  Activision tarafından PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için yayınlandı. 


 Call of Duty: Warzone’da ki tamam mealine gelen komut bir anda kaldırıldı. Ayrıca  Activision kaldırılan emote hakkında rastgele bir açıklama da yapmadı. Fiyatsız açık dünya battle royale oyunlarından biri olan ve epeyce fazla bir oyuncu kitlesi barındıran  Call of Duty: Warzone, gerçek mealde bir hayatta kalma oyun deneyimini sunuyor.

 Oyunu oynayan oyunseverlerin bir vade sonra ‘Okay’ yani tamam manasına gelen emoteyi kullanamadıklarını farketmişler. Bunun üzerine oyunun ‘Okay’ emoteusunu kaldırıldığı anlaşıldı. Bunun üzerine açıklama yapmayan geliştirici şirket sessiz kalmayı tercih etti. Yapılan bir söylentiye nazaran bu vakası son devirlerde ABD’de yaşanan ırkçılık zıddı elemlerden ötürü oluştuğu söyleniyor. Bunun nedeni ise ‘Okay’ işaretinin beyazlar için güç gösterisi tabir ettiği düşünülüyor. 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı