Oyun

COD: Modern Warfare’in Depolama Alanı PC’de 200 GB’ı Aştı

Olağanda Call of Duty: Çağdaş Warfare’in, Warzone ile birlikte 197 GB HDD kapasitesi kullanıyordu. Sayı çok yüksek gözükse de son haberlere nazaran küçük kalıyor. Reddit’teki kullanıcılara nazaran, battle royale maçlarında mahal alan oyuncuların sayısını muvakkat olarak arttıran 11.23.0 ile işaretlenen son güncellemeden sonra, oyununun boyutu PC’de 200 GB’ı aştı. Oyunun belge boyutu tam olarak 235 GB’a ulaştı.

Konsollarda durum biraz daha güzel görünüyor. Örneğin PlayStation 4’te o yyunaklaşık 172 GB alan kaplıyor.


Pekala Call of Duty: Asrî Warfare ve Warzone’un bu kadar müthiş ölçüde sabit disk ortamı kaplamasını sağlayan şey nedir? Oyuncular, oyunun zayıf bilgisayarlarda büyük problemlere neden olmaması için geliştiricilerin muayyen dataları sıkıştırılmamış olarak bırakmasından kaynaklanabileceğini düşünüyor.

Mayıs ayında Call of Duty: Asrî Warfare’in nizamlı olarak büyüyen boyutuyla ilgili meseleleri görüyorduk. O vakit 200 GB’lık bariyeri aşmanın çok olası olduğunu gördük ve yanılmadık. Pek çok oyuncunun, mahsusen HDD yahut SSD olsun, çok büyük sabit diskleri olmayanlar bu durumdan şikayetçi. Oyunun boyutu bu kadarla kalmayacak. Son raporlara nazaran, Warzone ile Verdansk haritası yakında değişiklik görecek. Bir futbol stadyumu ve edinilecek kıymetli ekipmanlarla dolu bir tren olacak. Yeni içerik, Soğuk Savaş’ın devirlerine atıfta bulunacak. Call of Duty serisinin bir sonraki oyununun bu devirde geçeceğini iddia ediyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı