Oyun

CS:GO’da Hilecilerden İntikam Almak Hiç Bu Kadar İyi Hissettirmemişti

Bir oyuncu Counter-Strike: Küresel Offensive’de hilecilerden intikam almak için yekun 610 dolar harcadı. Kullanıcı ScriptKid, hilecilerin oynamasını çeşitli biçimlerde zorlaştıran bir yazılım oluşturdu ve ölümlerinin kaydedilmiş tekrarlarını program aracılığıyla kendisine gönderiyor. Uygulamayı hile programı olarak internete yükleyen ScriptKid, Google’da hile arayanların web sitesine ulaşmalarından emin olmak için arama optimizasyonu için de ödeme yapmış.

Laf konusu hilenin, oburlarının partisini bozan kişileri cezalandırmak için yepyeni fikirlere sahip olduğunu kabul etmeliyiz. Bu fikirlerin kimileri otomatik olarak çalışıyor ve kimileri savaştaki belli noktalarda yahut hileli yazılımda işaretlenmiş bir noktaya ulaştığında etkinleştiriliyor.

Evet hileciler için ne çeşit “cezalar” hazırlandı? Hayli fazla ceza var. Mesela bunlardan biri bombayı çözerken son saniyede bombanın çözülmesinin iptal olmasını sağlıyor.


Her maçın başlangıcında bu hileyi kullanan hileciler otomatik olarak en beğenilmeyen silahlara para harcamaya zorlanırlar ve tam otomatik ateş ederken %50 talih ile silahlarının tamamını mekana atma cezasına çarptırılırlar.

Bir keskin nişancı tüfeği kullanırken, hileciler karşıt fare ayarlarıyla uğraşmak zorunda kalıyor. Birtakım durumlarda, yazılım tıpkı vakitte fare hassasiyetini aniden kıymetli ölçüde arttırıyor ve bu da nişan almayı çok zorlaştırıyor. Ek olarak bu yazılım, el bombasını alana atarak otomatik olarak hilecinin kendine zarar vermesini sağlıyor.


Bir gayrı ceza ise, ekip arkadaşına otomatik olarak ateş edilmesine neden oluyor. Saf ki bu da ekseriyetle gayri grup üyeleri tarafından oyundan atılmaya yol açıyor. Hileciler de ne olduğundan habersiz bir formda oyundan atılıyorlar ve velev ban yiyorlar.

Hilecilerin böylesine trollenmesi sahiden görenlerin içine su serpiyordur. Şayet CS:GO’da artan hileci sayısı oyuncuların oyundan zevk almamasına ve velev oyunu bırakmalarına neden oluyor. Bu yazılım sayesinde hile kullanan birçok insan egolarını tatmin etmek konumuna oyundan soğuyabilir.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı