Oyun

Cyberpunk 2077, Çin’de Satış Rekorları Kırıyor

Polonya merkezli bir şirket olan CD PROJEKT RED, yıllardır birçok oyuncunun heyecanla beklediği Cyberpunk 2077’i geliştiriyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada oyunun bir defa daha ertelendiği belirtilmişti. Milyonlarca oyuncu tarafından heyecanla beklenen oyunun ön siparişleri ise Çin’de fevkalâde rakamlara ulaştı. Yapılan açıklamada, Cyberpunk 2077’nin küresel çapta en fazla Çin’de ön sipariş aldığı belirtildi.

Uzun devirdir geliştirilme aşamasında olan ve daha sonra birçok kere ertelenen oyun için ortaya savlar atılmaya başlandı. Bildiğiniz üzere 17 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen oyunun çıkış tarihi yapılan açıklamayla birlikte ertelendiği duyurulmuştu. Şu an ön siparişleri açılan oyun, dünya umumunda çok yüksek rakamlara ulaşmış durumda. Steam’de bölge alan datalara nazaran, en çok satan oyun listesinde Cyberpunk 2077 birinci sırada taraf alıyor.


Oyunun özellikleri görsel dizaynları epeyce dikkat çekiyor ve oyuncuları en çok heyecanlandıran detaylardan da biri bu. Bunun yanı sıra oyun içerisinde oluşturulan dünya ve hikaye oyunun bir öteki dikkat çeken detayı. Ayrıyeten son vakitlerde forumlarda ortaya argümanlara nazaran oyunun VR destekli olacağı söyleniyor.

CD PROJEKT RED tarafından yapılan açıklamada, oyunun PS4,PC ve Xbox One platformları için piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Başkaca oyunun PS4 versiyonuna sahip olan oyuncular Sony’nin önümüzdeki periyotlarda piyasaya süreceği PS5 için ek bir fiyat ödemeden yükseltebilecekler. Tıpkı biçimde Xbox One versiyonuna sahip olan oyuncular ilerleyen devirlerde piyasaya sürülecek olan Xbox Series X için ek bir fiyat ödemeden yükseltebilecekler.

Şirket tarafından yapılan son açıklamaya nazaran Cyberpunk 2077, 19 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülecek. Şayet siz de oyuna birinci sahip olanlardan biri olmak istiyorsanız Steam ve Epic Games Store üzerinden 249 TL karşılığında oyuna sahip olabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı