Oyun

Cyberpunk 2077’de Altyazıların Boyutunu ve Rengini Ayarlayabileceksiniz

CD Projekt Red geçtiğimiz günlerde oyuncuların oyun içi metinleri okumayı kolaylaştırmak için Cyberpunk 2077’de altyazıların boyutunu ve rengini ayarlayabileceklerini doğruladı.

Resmi Cyberpunk 2077 Twitter hesabı bir karakterin ekran imajını yayınladıktan sonra, hayranlardan biri altyazıların neden bu kadar küçük olduğunu sordu.


“Birçok kişi tarafından söylendi, fakat bu altyazıların okunması neredeyse imkansız” diye bir tweet atıldı. CD Projekt Red ise, “Bunları (renk / boyut) ayarlayabileceksiniz,” dedi. Sonuç olarak, beşerler kendi tercihlerine ve gereksinimlerine bağlı olarak onları daha uygun hale getirmek için altyazıların ayarlarını değiştirebilecekler.

CD Projekt Red’in etkin olarak bu mevzuyu ele aldığı için şanslıyız, pek çok oyun bu mevzuyu ele almıyor. Aslında, oyunların değerli bir kısmı, erişebilirlik konusunda çok az düşünülerek geliştiriliyor. 

İlgili haberlerde, Creatures Inc.’in baş kullanıcı arabirimi dizayncısı Dave Gibson, hayranlarına, erişebilirlik seçeneklerinin geçmişte gerekenden daha az ayrıntıyla ele alındığını ve gelecekteki Pokemon oyunlarında kullanıcı arayüzünün nasıl tasarlanabileceğini sormak için Twitter üzerinden paylaşım yaptı.

Cyberpunk 2077’ye benzeri biçimde, çok sayıda oyuncu, oyunun daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşılabilir olmasını sağlamak içni altyazıları kullanma formunu tekrar düzenleyebilirler. Küçük bir şey üzere görünebilir, fakat nitekim değildir ve çok sayıda kullanıcı üzerinde değerli tesirleri olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı