Oyun

DayZ Popülerlik Rekorlarını Tekrardan Kırdı

7 Mayıs’ta Bohemia Interactive’in çevrimiçi hayatta kalma oyunu olan DayZ, XONE konsolundaki Xbox Game Pass hizmetinde görücüye çıktı. Bu modelde oyunu tasarrufa sunmakla turnayı gözünden vurdu.

Geliştiriciler, DayZ’nin Xbox Game Pass’a çıktıktan sonra yüz binlerce yeni oyuncunun oyuna katılmasıyla övünüyor. Oyun şu anda Xbox One’daki en düzgün devrini yaşıyor ve Microsoft konsolunun en tanınan oyunlarından biri haline geldi.

Geliştiriciler, Xbox Game Pass’in bu kadar seçenek olmadan asla ilgilenmeyecek olan birçok insanın oyunu test etmesine müsaade verdiğini açıklıyor. Geliştiriciler, DayZ’in gelişiminin yavaş olduğunu kabul ediyor, gelgelelim Bohemia projeyi terk etmedi ve şimdilik popülaritesinden şad.

PlayStation 4 ve PC’deki sürümlerinin de çok uygun olduğu söyleniyor. PS4 için belli bir sayı yok. Öte yandan, dün Steam Charts’tan gelen donelere nazaran 23 bin kişi tıpkı anda Steam’de DayZ oynuyordu. Bu sonuç, Aralık 2013’te belirlenen aktiflik kaydının neredeyse iki katı kadar düşük, ama tekrar de etkileyici.

Geçen ay Bratislava’daki DayZ’den sorumlu Bohemya bürosunun kapatıldığını hatırlamakta yarar var. Hayranlar oyunun gelişiminin sona ereceğinden korksalar da stüdyo girişimin daha da geliştirilmesini planlıyor. Xbox Game Pass’taki oyunun başarısı, hayranların oyunun geleceği hakkında daha ziyade inançta hissetmelerini sağladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı