Oyun

Dereceli ve Derecesiz Maçlarda Kullanılacak En İyi Valorant Ajanları

Oyun şeklinize en iyi bir Ajan bulmak Valorant’ta sıkıntı bir hadise olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 11 farklı karakterde dikkate alınması gereken birkaç faktör var.

Umumi olarak dört Ajan tipi mevcut: Denetim Mütehassısı, Öncü, Gözcü ve Düellocu. Her çeşit içinde oyuncular, hangi yetenek setinin oyun stillerini en güzel biçimde kullanacağına bağlı olarak makul karakterleri seçme eğilimindedir.

Fakat ya daha fazlası varsa? Blitz.gg’nin istatistikleri, bize Noktasız maçlarımızda skor tablosunun tepesine çıkmanın sırrını, velev laf konusu Radiant rütbesine bir adım daha yaklaşmak için kullanılacak en yararlı Ajanları gösteriyor.

Noktasız Maçlarda Kullanılacak En Uygun Valorant Ajanları


Reyna elbet Noktasız oyunlara hükmetmek için en tesirli Ajan.

Hangi Ajan’ın oyunda en fazla etkiyi yaptığına katiyetle bakarsak, Reyna’nın en uygun kıymetleri aldığına kuşku yok. En yüksek K/D/A ve Ortalama Puanla övünmek, yüksek bir skor ile ekip oyunu yapmak istiyorsanız bu Ajan’ı seçmelisiniz.

Kazanıla oyunlara gelince, Denetim Eksperleri ve Öncüler nitekim başı çekiyorlar. Viper,%51.9’luk bir kazanma nispetiyle liderlik tablosunun başına geçerken, % 51.1’lik bir kazanma nispetiyle Breach 2. sırada.

Aslında Düellocular da yüksek puan toplamak için tutarlı Ajanlar olsa da, %49.7 kazanma nispetiyle grup maçları üzerinde en az tesire sahipler.

Noktalı Maçlarda Kullanılacak En Yeterli Valorant Ajanları


Gayeniz yalnızca kazanmaksa oynamanız gereken en âlâ ajanlar Breach, Brimstone yahut Sage.

Maçları Ölümsüz rütbeye nazaran filtrelemek çok farklı bir tablo çiziyor. Düellocular hala Ortalama Puan istatistiklerine hâkim olsa da (toplu olarak maç başına 261 puan), artık bu kıymetli kazanımı elde etmek için Viper en bedelli Ajan olarak sayılmıyor.

Aslında, Viper yalnızca %36.7’lik bir kazanma orantısıyla istatistiklerin en alt kısmına oturduğundan, seçilecek en beğenilmeyen Ajan. Tüm oyunlarının birçoklarını %62,2’lik bir orantıyla kazanan Breach, Brimstone, Sage ve Omen üzere ajanlar tercih ediliyor.

Ölümsüz ve ötesine giden yolda oyundaki en düzgün oyuncu olmak istiyorsanız, Raze elbet seçilecek en güzel Ajan. Lakin kazanma talihinizi en üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, Breach, Brimstone yahut Sage sizin için en yeterli seçim olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı