Oyun

Detroit: Become Human İnceleme

4.000 sahifelik devasa bir senaryoyla, Detroit: Become Human’ın tek bir hikayeyi anlatmayı başarması neredeyse bir mucizedir. Tekrar de, kişilerin ezilen bir android işgücünün yanında yaşadığı bu macera biçimi oyuni yüzlerce potansiyel hikayeye sahiptir. Kademeli, mütemadi gelişen ve iç içe geçmiş hikayeler oyunculara farklı deneyimler yaşatır. Etkileşimli kurgunun kapsamı o kadar geniş ki, oyunu oynayan her oyuncu benzersiz bir deneyim yaşayabilir. Aslında, hikayenin oyuncu etrafında oluşması ve dönüşme biçimi, hikayenin kendisinden çok daha değişiktir.

Kararların kıymeti büyük: ağır bir otoyolda haydut bir android mi takip ediyorsunuz yoksa kaçmasına müsaade mi veriyorsunuz? Bir android karakterinin programlamasına karşı gitmeyi mi yoksa kişilere uymayı mı tercih edersiniz? Ana karakter yok olabilir. Tüm sahneler, saatlerce oyun, görünüşte kıymetsiz görünen tek bir kara nedeniyle kaçırılabilir. Yani tercihlerinizin çeşitliliği hayli şaşırtıcı.

Detroit: Become Human Sistem Gereksinimleri

2038’de kurulan Detroit, parıldayan bir güç merkezi ve parlak alışveriş kompleksleriyle dolu android üretiminin merkezi haline gelmiştir. Lakin, androidlerin artması işsizliğin %30’a yaklaşmasına ve bunun sonucunda da iktisadın zarar görmesine sebep olmuştur. 

Oyunda üç android’i yönetiyorsunuz. Kara yahut AX400, istenilmeyen bir sahinin insafına hizmet eden bir hizmetçidir. Markus hasta sahibi için derin bir sevgiye sahiptir, lakin bunun insanlık için sempatiye dönüşüp dönüşmemesi sizin kararlarınıza bağlı. Kaçınılmaz android-insan savaşındaki rolu daha az olduğu için en farklı karakter Connor’dur. Bu robot dedektifi, kişileri öldüren yahut zarar veren haydut androidleri avlamak için programlanmış.

Bu androidler, kendilerini endişe ve düşmanlıkla tedavi eden insanlık tarafından yönetilen bir toplulukta nasıl özgürleşeceklerini düşünmek zorundadırlar.

Oyunculara bu hikayeleri birlikte yönetme fırsatı vaat edilir, lakin bu kararlarınız çok değerli olacak. Sizi her fırsatta özgür iradenizi kullanmaya zorlayan bir oyunda, iradenizin hudutlu olduğunun farkına varabilirsiniz. Yaptığınız kusurlu seçimler ise oyunun gidişatını külliyen değiştirebilir. 


Hikayeler dallanmalarna karşın, hepsi kaçınılmaz android-insan çatışmasının merkezinde dönmektedir. Örneğin, Android’ler bir otobüsün ardında oturmak zorunda. Ve bir hikaye serisi, birçok kişinin gereksiz noktaya üzülmesine sebep olabilecek detaylara sahiptir. 

Oyunda bölge alan her oda ve pervane bile benzersizdir. Cilt gözenekleri bulunmaktadır. Bir motelde bulunan küflü bir tavandaki fayanslar bile munfasıl başka tasarlanmış. Ofis binalarında defibrilatör vardır. Bir robot elektrikli süpürgenin ayrıntılarına hayran hayran bakabilirsiniz.

Sonuç olarak Detroit: Become Human, oyuncunun seçimleri arasında şaşırtıcı ve benzersiz bir formda dallanan süper bir oyun. 

Oyunla ilgili daha çokça malumata ve indirme sahifesine buradan ulaşabilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı