Oyun

Detroit: Become Human Steam’de Piyasaya Sürüldükten Sonra Yeni Satış Rekoruna Ulaştı

Quantic Dream’in son oyunu olan Detroit: Become Human yeni bir satış rekoruna imza attı. Fransız geliştirici, yayınlanan bir haber bülteninde oyunun Steam’de yayınlanmasının akabinde tüm platformlarda şu ana kadar 5 milyon satış sayısını geçtiğini belirtti.. Oyun daha evvel PC’de Epic Games Store aracılığıyla da piyasaya sürülmüştü.

Detroit PS4’e özel olarakta piyasaya sürülmüştü, lakin Quantic Dream, Sony ile olan yayıncılık mutabakatını sona erdirdi ve artık çok platformlu bir oyun geliştiricisi ve yayıncı olmayı planlıyor.

Quantic Dream, Detroit’in Twitch uzantısının Topluluk Oyunu’nun büyük bir muvaffakiyet olduğunu da açıkladı. Yaklaşık 500 yayıncı, Twitch aracılığıyla oyunculara, oyunda nelerin değişmesine yönelik başlatılan oy verme sürecine takviye verdi. Toplamda ise 1,5 milyondan fazla oy kullanıldı.

Quantic Dream’in CEO’su Guillaume de Fondaumiere tarafından yapılan basın açıklamasında Detroit’in genel olarak “inanılmaz derecede olumlu” geri dönüşler aldığını, lakin Asya piyasaları için özel bir kıymet arz ettiğini belirtti.

Geliştiricinin şimdi gelecek için resmi bir proje açıklaması bulunmuyor, lakin şirketin bir sonraki oyunu gelecek jenerasyon konsollar için olacağı düşünülüyor. Gelişmeler hayli sizlerle paylaşacağız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı