Oyun

Discord Önemli Değişiklikler Almaya Hazırlanıyor

Tanınan oyun sohbet pratiği Discord, görüntü oyunlarından uzaklaşıyor ve yalnızca oyuncular için değil, herkesin kullanabileceği bir platform haline getirmek için yine markalaşıyor. 

CEO Jason Citron bir blog yayında hususla alakalı açıkalamlar yaptı ve yeni sloganın “Konuşacağınız yer” olduğunu söyledi.

“Oyunlar, çoğunuzu Discord’a getiren şeydir ve bunun için her vakit minnettar olacağız. Vakit geçtikçe, birçoğunuz kendi topluluklarınızla ve arkadaşlarınızla daha rahatça eğlenip, konuşabileceği bir platform istediğinizi lisana getirdiniz” dedi.

Discord birinci olarak 2015 yılında yayınlandı ve aylık 100 milyondan fazla faal kullanıcı olan tanınan bir platform. Şirket, kişilerin 6.7 milyon sunucuyu kullanarak günlük 4 milyar dakika konuştukalrını belirtti. Başkaca platformu kullanan birçok insanın oyunlarla ilgisi olmadığı da açıklandı.

Sonuç olarak Discord, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için tatbikinde birkaç değişiklik yapacağını söyledi.


“Yüzlerce hatayı düzelttik, ses ve manzara kapasitesini yüzde 200 artırdık ve önceliğimiz olarak güvenilirlik ve performansa yatırım yaptık. Başkaca, herkesin cümbüşe katılabilmesini ve Discord’u daha güzel hale getirebilmesini sağlamak için pratikteki detayları daha az oyuna has hale getirdik ” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı