Oyun

Donanım mı fonksiyonellik mi? Predator’le oyun tutkunları hiçbirinden vazgeçmek zorunda değil

 

 

Oyunların heyecanını sonuna kadar hissederek bu yerkürenin bir kesimi olmak, her yaştan ve her seviyeden oyun severin tutkusu. Aksiyonun tadını çıkarabilmek için ise en güzel donanımlara sahip olmayı istemek kadar doğal bir şey yok. Oyun severleri yakından ilgilendiren ve tipi ne olursa olsun her oyun için en güzel deneyimi ve en ülkü donanımı oluşturmayı hedefleyen Acer’ın oyun markası Predator, bir oyuncunun bilgisayar seçiminde dikkat etmesi gereken en kritik detayları kullanıcılara sunuyor.

En hararetli anlarda en yeterli soğutma performansı

Günümüzün yüksek konfigürasyon gerektiren AAA oyunlarda en yüksek performansı almak isteyen oyuncular, yeterli donanımlara muhtaçlık duyduklarını bilir. Ama yüksek performansı mümkün kılmak için bu donanımı hakkıyla soğutabilecek bir termal tasarım da koşul. Predator Helios 300, şahsi dizaynlı bir soğutma sistemini kullanıyor. Hava akımını artırıp gürültüyü azaltmayı hedefleyen Acer’ın 4’üncü nesil AeroBlade 3D fanlarına sahip cihaz, en yüksek performansla çalışan cihazı serin tutmayı başarıyor. Kenarları tırtıklı olarak tasarlanan 0,1 mm inceliğindeki yeni fan kanatlarına sahip son nesil fanlarda, üst ve alt tarafta kanatçıklara mahal verilirken her kanadın iç kısmında da kavisli bir kısım bulunuyor ve bu tasarım sayesinde de tüm sistemin yüzde 45 orantısında daha çokça hava akımı elde etmesi sağlanmış oluyor.

Tüm denetim tek tuşla elinizde: Sürat aşırtma için Turbo tuşu

Oyun bilgisayarlarının tasarım bakımından farklı ve agresif bir çizgide olması, estetik olarak etkileyici olabilir. Lakin sahiden âlâ bir donanımın tamamlayıcı özellikleri arasında dizaynın kıymeti, estetik korkulardan çok daha ötede olmalı. Bilakis, mahsusen de klavye dizaynındaki fonksiyonellik, süratli ve daha etkin olmak isteyen oyun severler için çok şey söz ediyor. Predator Helios 300’ün klavyede bulunan Turbo ve PredatorSense tuşları, oyunculara tasarruf kolaylığı sağlamak ve gereksinim duyacakları özellikleri kolay bir parmak hareketiyle ulaştırmak üzere tasarlandı. Turbo tuşu tek dokunuşla sürat aşırtmayı mümkün kılarken, PredatorSense ise oyuncuların RGB aydınlatma seçeneklerinden fan suratına ve sistemin durumuna kadar tüm denetimleri, takibi son radde kolay bir arayüzle oyuncuların önüne getiriyor. Bu arayüz üzerinden oynanan oyuna nazaran ayar yapıldığında sistem, kullanıcının açtığı oyuna nazaran ayarları otomatik olarak belirliyor.

Gerçekçi ses deneyimi ile hikayenin içine ışınlan

Hikayeye eşlik eden müzikler yahut aksiyon sahnelerinin etkileyici gürültüleriyle birlikte oyun deneyiminde sonraki seviyeye geçmek ve yaşanan keyfi iki katına çıkarmak, yüksek kaliteli bir ses performansı elde edebilmekten geçiyor. Waves MaxxAudio ile ses performansında çıtayı yukarılara taşıyan Helios 300’de, çok daha gerçekçi ve güçlü ses üretimi için pek çok uygunlaştırma sağlanıyor. Waves Nx özelliği ise üç boyutlu bir dinleme deneyimiyle kullanıcıları saran bir oyun deneyimi yaşatıyor. 

Gecikme ve kesinti olmadan uğraşa devam

Online oyunların, minimum gecikmeyi dahi kaldırmayacak kadar süratli olmayı gerektirdiği bir gerçek. Süratli ve atik olanın kazandığı bu camiada kullanıcıların internet servis sağlayıcıların sunduğu hizmet bir yana; sahip olunan donanımın da süratli ve kesintisiz bir ağ kontağını garantilemesi, işin olmazsa olmazlarından biri. Predator Helios 300’de düşük gecikme mühleti ve sağlam ilişkiyi sağlamak için kullanılan Killer DoubleShot™ Pro, süratli ve kesintisiz ağ irtibatı sunuyor. Killer Ethernet ve Wi-Fi tahlilleri bulunan sistemlerde bu özellik, en süratli ağ ilişkisi (Ethernet yahut kablosuz) seçilerek ve yüksek öncelikli tüm trafik bu arayüz üzerinden iletilerek sağlanıyor.

Red Dot Mükafatına layık görülen birinci oyun markası olarak öne çıkan Predator, hem çarpıcı tasarım anlayışı hem de oyuncuların en uygun deneyimi yaşayabilmesini mümkün kılmak için sunulan teknik özellikleri ile fonksiyonelliğinin yanına güçlü performansı da ekliyor. Daha çokça haber edinmek için Predator sahifesine gidebilir; şahsi içeriklere ulaşmak için Predator’ün Facebook ve Instagram sahifelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı