Oyun

Doom Eternal’ın Tartışmalı Anti-Cheat Sistemi Kaldırılıyor

Doom Eternal oyuncularının şikayet ve tefsirlerinden sonra Id Software, oyunun bir sonraki güncelllemesinde yakın devranda uygulanan Denuvo Anti-Cheat’ı kaldırmayı planlıyor.

Doom Eternal’ın yapımcısı Marty Stratton, Çarşamba günü Doom Reddit hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, anti-cheat kararının değiştiğini ve”oyunculardan gelen geri bildirimler hile aykırısı entegtasyon yaklaşımımızı tekrar kıymetlendirmemiz gerektiğini açıkça bellirtti.”


Id Software’in Doom Eternel için birinci güncellemesi, işletim sisteminize erişebilen bir çekirdek modu sürücünü kullanan Denuvo Anti-Cheat dahil bir seri değişiklik eklemişti. Yama notları oyuncu tasalarını gidermeye çalışırken, topluluk Id Software’in istilacı bir anti-hile aracı olarak gördükleri şeyi ekleme kararından mutlu değildi. Steam’deki birçok olumsuz tahlil da dahil olmak üzere güncellemeden bu yana birçok oyuncunun reaksiyonları hayli şiddetli oldu.

Stratton, stüdyonun gelecekte Doom Eternal’ın çevrimiçi çok oyunculu oyununda hileleri kıymetlendirdi.

“Doom Eternal’de rastgele bir anti-cheat geleceğini incelediğimizde, en azından yalnızca kampanyaya sahip oyunculara anti-cheat yazılımı yüklü olmadan oynama talihi vermeyi düşünmeliyiz.” Hile tersi entegrasyonun umumi zamanlamasının, hile tersi talebin çok daha çokça olduğu sıralı yahut rekabetçi oyun üzere gibi savaşlarda beklentileri karşılaması ile kontaklı.”

Stratton, çekirdek seviyesinde entegrasyonu dahil etme kararının, “tipik olarak hile yapmanın önlenmesinde tesirli olduğunu” fikrine dayandığını belirtti.

Ayrıyeten, hile tedbire sisteminin oyun içinde performans dertlerine neden olduğuna dair tasaları de ele aldı. “Birçok kişi maatteessüf Güncelleme 1’de ortaya çıkan performans ve istikrar problemlerini anti-cheat sistemiyle ilişkendşrdi” Dedi. “Ancak Bağlantılı değiller.”

Stratton, “Bazı oyuncuların PC’de yaşadığı performans meselelerinin VRAM etrafında yaptığımız kod değişikliğinden kaynaklandığını düşünüyoruz.” “Bir sonraki güncellememizde bu değişikliği geri aldık ve oyun lansmanda olduğu üzere çalışmasını umuyoruz.”

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı