Oyun

EA veya Microsoft, Warner Bros Games’i Satın Alabilir

Bir müddettir, ATT’nin Warner Bros’un oyun kısmı olan WB Games’i satmak istediğine dair söylentiler var. Artık satın alma ile ilgilenen şirketler arasında Microsoft, Activision, Electronic Arts ve Take-Two Interactive olduğu haberi verildi. Raporlar, kendilerini yeterli bilgilendirilmiş iki kaynaktan elde eden The Information web sitesinden geliyor. ATT’nin, WB Oyunlarını kime satacağına yahut bu türlü bir satış gerçekleşse bile kesin kararı şimdi vermediğini vurgulandı.

Şirket, borcu şu anda 154 milyar dolara ulaştığından bu türlü bir süreç yapmayı düşünüyor. Bu yükümlülüklerin ana kaynaklarından biri, ATT tarafından 2018 yılında Time Warner Group’u 85 milyar ABD Doları karşılığında satın almak için aldığı krediler.

Raporlara nazaran, WB Games’in pahası 4 milyar dolar. Potansiyel bir alıcının hala Batman, LEGO yahut Harry Potter üzere DC Comics ve Warner Bros. markalarını kullanıp kullanamayacağı belgisiz. Bununla birlikte, birçok yayıncının bu seri için en azından süreksiz bir lisans olmadan bu türlü bir satın alma süreciyle ilgileneceğini hayal etmek güçlükle.

Söylentilere nazaran, yeni bir Batman oyunu ve yüksek bütçeli bir Harry Potter oyunu geliştiriliyor. WB Games’in mümkün yeni sahibi muhtemelen bu girişimleri de devralacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı