Oyun

Elleri Sık Terleyenlere Fanlı Bilgisayar Faresi

Herkes bir maksat için bir bilgisayar faresi kullanır. Oyun oynamak için ya da yalnızca sistem ve pratiklerde gezinmek için. Lakin kimilerimiz için bu da yetmez. Terli elleri olan kişiler hakkında da bir şeyler yapmak gerekir. Bir vadedir hususî profillere sahip farelerin hususî modelleri yahut avuç içine yapışan daha az plastik yüzeyin olduğu bir bal peteği yapısı oluşturuldu. Bu tahlillerin tesirli olup olmadığı tam olarak ayan olmasa da, görünüşe nazaran Zephyr daha güzel bir şey yaratabileceğine inanmış.

Dahili fan tarafından soğutulan yeni ter önleyici bilgisayar faresine bakmak için buraya tıklayabilirsiniz. Fare, 22 Temmuz’da Kickstarter’da piyasaya sürülecek. Üst kısmında bir petek koruması olan farenin altına bir fan yerleştirilecek. Suratı 4000 ila 10000 RPM arasında ayarlanabilecek. Elbette hava akışını külliyen kapatmak da mümkün olacak. Buna ek olarak RGB art ışık, ünlü Omron anahtarları (tahmini ömrü 50 milyon tıklama), DPI değiştirmek için bir düğme (100 ve 16000 arasında), iki yan düğme ile RGB art ışığı ile donatılacak. Yan düğmeler büyük olasılıkla “geri” ve “ileri” tuşları olacak. Fareye Cooler Master MM710 yahut HyperX Pulsefire FPS Pro üzere farelerden bilinen PixArt PMW 3389 sensörü eklenecek. Üretici, fanın çok sessiz olacağını ve tüm dizaynın çok fazla parmak izi tutmayacağını argüman ediyor.


Fiyata gelirsek, “süper erken kuş” seçeneği ile satın alındığında 79$ ödeneceği garanti ediliyor. Bu farenin yenilikçi ve taze bir fikirle üretilip üretilmediğini düşünüyorsanız, merak etmeyin. Zira internette bugüne kadar çıkan fanlı tek fare, Thermaltake’in 2012 Cyclone girişimi. Bu girişimde fan farenin dışında bulunuyor. Değerli sorulardan biri ise fanın ne kadar dayanıklı olacağı ve değiştirmenin mümkün olup olmayacağı ya da en azından farenin açık dizaynının elbet toplayacağı tozdan temizlemenin kolay bir yolu olup olmayacağı. Umumi olarak bakıldığında girişim ilgi cazip görünüyor. Kullandıkları fare ne olursa olsun elleri terleyen kimi oyuncuların sorununu çözecek bir icat olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı