Oyun

Elon Musk, Obama, Kanye West, Bill Gates ve Daha Birçok Ünlünün Twitter Hesabı Hacklendi!

Bitcoin dolandırıcıları, Çarşamba günü Elon Musk, Bill Gates, Kanye West, Barack Obama ve gayri ünlü teknoloji şirketlerinin başkanları ve birçok siyasetçinin Twitter hesapları büyük bir hack saldırısına maruz kaldı. Apple, Uber ve öbür işletmeler de bu büyük ataklardan etkilenenen şirketler arasında taraf aldı.

Milyonlarca takipçiye sahip olan Twitter hesaplarının bu kadar kolay bir biçimde ele geçirilmesi, şirketin kullanıcılarının güvenliğini korumak için ehil efor gösterip göstermediğine dair telaşlar ortaya çıktı. Kripto para dolandırıcılığı Twitter içni yeni bir sorun olmasa da, Çarşamba günkü meydana gelen taarruzun boyutu olağandışı.


Elon Musk’ın resmi Twitter hesabı üzerinden atılan ve akabinde silinen Tweet’te “Covid-19 yzünden cömert hissediyorum” diyor. “Bir sonraki saat için BTC adresime gönderilen tüm BTC ödemelerini ikiye katlayacağım. Güzel talihler ve inançta kalın!” cümleleri mahal aldı.


 

Emsal tweetler, milyarder hayırsever ve Microsoft kurucu ortağı Bill Gates’e ilişkin resmi Twitter hesabı üzerinden de paylaşıldı. “BTC adresime önümüzdeki 30 dakika boyunca gönderilen tüm ödemeleri ikiye katlıyorum. 1.000 dolar gönderiyorsun, sana 2.000 doları geri gönderiyorum”

Gates’in sözcüsü ise bu tweetlerin Bill Gates tarafından gönderilmediğini doğruladı.

Akının nasıl gerçekleştirildiği yahut kaç hesabın etkilendiği şu an için bilinmiyor. Twitter, mevzuyu araştırdığını lakin on milyonlarca takipçiyi bir araya getiren hesapların nasıl ele geçirildiğine dair haber sahibi olmadıklarını söyledi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı