Oyun

En Güzel Android Oyunları

Minecraft – Pocket Edition

Son devirlerin en ziyade ses getiren bağımsız prodüksiyonlarından olan Minecraft, 2009’da oyunseverlerin beğenisine sunulan birinci versiyonu sonrasında kısa vadede tanınan hale geldi. İsveçli yazılım geliştirici Markus Persson tarafından geliştirilen bağımsız imalat niteliğindeki oyun 2000’li yılların “indie game” (independent, bağımsız oyun) akımının da esas örneklerinden biri haline geldi. Yakaladığı muvaffakiyet sayesinde Mojang firmasını kuran Marcus Persson, geliştirme ve dağıtım işlerine sürat verdi. Minecraft’ın en parlak yılı 2011’de Windows platformu için tam sürüm ve akabinde iOS, Android platformları için Pocket Edition sürümü satışa sunuldu. Şu an PC, iOS, Android ve Xbox 360 platformlarında mahal alan oyunun her farklı sürümü kısa aralıklarla geliştirilip güncellenmeye devam ediyor.

Asphalt 8: Airborne

Gameloft , Asphalt 8: Airborne ile birlikte tam sekizinci otomobil yarışı oyununu piyasaya sundu. Asphalt serisi ile piyasaya bomba üzere düşen Gameloft serinin bu oyununda da döktürmüş görünüyor. Vesair serilerden daha gelişmiş olan bu oyunda 56 yüksek performanslı otomobilin konum alıyot. Lamborghini, Ferrari gibi en âlâ markalar nokta alıyor. Rapmalardan uçacak, 360 kademelik atlayışlar yapın. Venedik, İzlanda dahil 9 farklı gerçek pistinde bulunduğu Asphalt 8’in en öne çıkan özelliklerinden biri de grafikleri. Üstelik bu oyunda  Türkçe dil seçeneğinin olması Asphalt oyuncularını nispeten berhudar etti. Artık serinin en mükemmel oyunu ile deneyiminizi iki katına çıkartarak Asphalt 8: Airborne’un farkını hissedebilirsiniz.

Asrî Combat 5: Blackout

Mobil platformun Call of Duty’si Modern Combat 5: Blackout, Gameloft tarafından geliştirilen  bir FPS oyunudur. Tek ve çok oyunculu modlarda taraf alan 4 farklı kişiselleştirilebilir sınıfın bulunduğu  oyunda  birbirinden güçlü silahların kilidini açabilir ve çeşitli teçhizatları ekleyerek harika silahı oluşturabilirsiniz.

Konsol kalitesindeki grafikleri ile Modern Combat 5: Blackout, en yeterli FPS oyunu olmayı hak ediyor.

Clash of Clans

Clash of Clans , Helsinki, Finlandiya merkezli oyun şirketi Supercell tarafından üretilmiş olan çok oyunculu, gerçek vakitli çevrim içi strateji oyunudur.

Oyundaki asıl hedef köyünüzü akıllıca bir halde düzenleyip düşmanlara karşı savunma yapmak ve başka köylere saldırıp kazanmaktır. Yani bir strateji oyunudur diyebiliriz. Kendi köyünüzü geliştirdiğiniz oyunda  barbarlar, okçular üzere birbirinden farklı ve şahsi yeteneklere sahip ünitelerden oluşan bir ordu kurmaktasınız. 

Hearthstone Heroes of Warcraft

 Hearthstone, Blizzard’ın Warcraft kozmosunun karakterlerini kullanarak oluşturduğu bir kart oyunu. Oyunun ana mantığı 1 vs 1 anlayış ile meydana minion sürerek yahut büyüleri kullanarak karşıdaki oyuncunun herosunu öldürmektir. İki hero da 30 HP ile başlar, oyun içinde heroların durumu daima farklılık gösterir . Oyunda 9 adet sınıf bulunmaktadır. Her sınıfın kendine has hero power’ı ve sınıfa hususî kartları bulunmaktadır. Tıpkı devirde her oyuncuya ilişkin 30 adet kart bulunmakta. Bu 30 kart oluşturduğunuz sınıfın hususî kartları ve her sınıfa açık kartlardan istenilenler seçilerek oluşturulabilir. Nispeten ziyade kart var ve buda oyuna inanılmaz bir çeşitlilik katmakta.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı