Oyun

En Güzel iOS Oyunlar

Oturduğunuz noktada saatlerce akıllı telefonunuzdaki bir oyuna dalmaktan daha âlâ bir şey yoktur. Şayet mobil oyuncularından biriyseniz iPhone’dan daha uygun bir telefon yoktur. Apple App Store’da bulunan bir milyondan ziyade pratik ile iPhone’daki oyun seçenekleri neredeyse sınırsız. Lakin en düzgün iPhone oyunlarını bulmak her hengam kolay bir durum değildir. Apple’ın devasa kütüphanesinde birçok oyun kategorisi bulunmaktadır.

Neyse ki sizin için, en düzgün iPhone oyunlarını bulabileceğiniz bir liste hazırladık. Velev sıradan bir oyun velev biraz daha destansı bir oyun arıyorsanız, iOS cihazınızda oynayabileceğiniz en âlâ oyunlar listemize bir göz atın.

Animal Crossing: Pocket Camp

En son çıkan Animal Crossing oyunu hayli beğenildi. Başkaca artık oynayabilmek bir Nintedo Switch’e sahip olmanıza gerek yok. Günlük vazifelerden ve yıllık etkinliklerden öğeler toplayarak istediğiniz üzere tasarlayarak kendinize ilişkin küçük bir kamp yeri oluşturabilrsiniz. Bir tema parkı, müzik şenliği yahut mükemmel bir glamping sitesi kurmak velev misiniz? Yapabilirsiniz ve velev en mümkün olan sevimli bir ortamda yapabilirsiniz.

Bir mobil oyun olarak, çok sayıda mikroişlem var, bu yüzden çok ziyade harcama yapmaktan kaçınmak isteyen oyuncular pek hoşlanmayabilir. Gelgelelim sonuç olarak epeyce sefalı vakit geçirmek için eksiksiz bir yoldur.

Angry Birds 2

Şayet Angry Birds’un ne olduğunu bilmiyorsanız, bu oyun en efsanevi mobil oyunlarından biridir. Birebir vakitte bir sineması de yapılan serinin son oyunu olan Angry Birds 2, sizi kuşlar ve yumurta yakalayan domuzlar arasındaki sefalı savaşa götürüyor. Bu arada tekrar hatırlatmamızda yarar var, bu kuşlar kızgın ve zekiler. 

Tekrar de Angry Birds 2’de serinin evvelki oyunlarına nazaran birkaç değişiklik taraf alıyor. Mesela artık kullandığını kuşu seçebiliyorsunuz, çok aşamalı seviyelere katılabiliyorsunuz ve Mighty Eagle’ı dükkanında harcamak için para kazanabilirsiniz. 

Scrabble GoKlasik masa oyunları denilince akla birinci gelen ve uzun vakittir bu kategorinin en düzgünlerinden biri olan Scrabble Go’yu bu listeye eklemek olmazdı. Oyunda, sözleri tahtaya yerleştirmek için harfleri kullanıyorsunuz. Daha uzun sözler daha çokça puan almanızı sağlar ve daha nadir harfler sair ortak harflerden daha pahalıdır. 

Her oyuncu bir cins alır, sonra rakibinin bir sonraki harf yerleştirmesini yapmadan evvel bir tane almasını bekler. Birebir anda birkaç oyun oynayabilirsiniz, bu yüzden kimi durumlarda bekleme üzerine olan bir oyun üzere hissedebilirsiniz. Facebook ile de temas kurabilirsiniz, böylelikle arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Disney Sorceror’s Arena

Sıra tabanlı savaş oyunları son birkaç yıldır epeyce tanınan hale geldi ve Disneyi kendi kart yekuna oyununu geliştiren şirketlerden biri oldu. Neyse ki, nispeten uygun bir oyun. Daha evvel bu oyunlardan birini oynadıysanız, ne bekleyeceğinizi biliyorsunuz. Yeni Disney karakterlerinin kilidini açmak için kartları toplayın ve daha ziyade kilidi açmak için seri Al yahut insan rakiplerle savaşmak için kullanın.

Savaşlar sıra tabanlı bir ortamda gerçekleştirilir ve stratejinin birçok, her karakter kişisel yeteneklerini ne devir kullanılacağını seçmeye dayalıdır. Kavi ve sefalı bir oyundur, gelgelelim çok sayıda mikroişlem olduğunu da söylemekte yarar var.

Homicide Squad: New York Cases

Saklı nesne oyunları birçok kişi için epeyce zevklidir. Bu oyunda, kabahatleri çözdükleri ve New York’ta adaleti sağladıkları için bir çift wisecracking dedektifinin denetimini ele geçiriyorsunuz. Cinayet mahallerini inceleyin ve kanıtları bulun ve bunları toplayın.  

Oynamak için hudutlu gücünüz var ve bu kuvvetleri doldurmak için ödeme yapmanız gerekiyor, bu da onu ödeme yapmayı seven oyuncular için rahat bir oyun haline getiriyor. Yeniden de, sefalı bir kapalı nesne oyunu istiyorsanız bu kesinlikle Homicide Squad: New York Cases olmalı.

Baseball Boy!

Beyzbol sopasıyla olabildiğince sert vur ve ne kadar uzağa uçtuğunu gör. Hepsi bu, Baseball Boy!, her ne kadar son radde yalın bir döngüye sahip olasada şık bir formda zorlayıcı noktaları da bulunmaktadır. Her vuruş size bir ölçü altın kazandırır, bu da daha sonra gücünüzü, top zıplatmanızı ve vesair nitelikleri yükseltmek için kullanabilirsiniz.

Hayli sefalı olan oyunda yeni sopaları ve topları açmaya başladığınızda, ne kadar kolay bir oyun olduğunu unutacaksınız. Yalnızca bir sonraki değerli dönüm noktasına ulaşmayı deneyeceksiniz. Sizi para harcamaya zorlamayan eksiksiz bir oyun.

Retro Highway

 Muhteşem Hang-On üzere eski yarış oyunlarını özlüyor musun? Tahminen Retro Highway bu hasretinizi giderebilir. Klasik yarış oyunlarının hissini taklit eden nostaljiyi tetikleyen bir piksel stile ve çekişmeli oynanışa sahip. Tamamlanması gereken çeşitli zorluklar ve arkadaşlarınızla ya da yerkürenin geri kalanıyla yarışma etmek için yarışma tabloları bulunuyor.

10’dan çokça motor cinsini elde edebilir ve bunları çeşitli güçlendirmelerle kişiselleştirebilirsiniz. Oyundaki haritalar sizi yerkürenin dört bir yanına ve velev fütüristik bir ay üssüne kadar götürüyor. 

Undead Horde ($6)

Bazen makûs adam olmak eğlencelidir. Undead Horde tam olarak budur, sizin tarafınızdan yükseltilen ve yönetilen undead bir kalabalık! Oyun, ordunuzu yükseltip onları yaşayanlara ve başkanları Kral Paladin Benevictor’a gönderirken RPG ve strateji karışımı bir oyundur.

Kendinizi ve ordunuzu geliştirmek için ganimet toplayın, kişilerden akreplere kadar çok çeşitli düşmanlarla savaşın. Şayet $6 üzere bir ödeme yaparsanız bu harika oyuna sahip olabilirsiniz.

Fortnite

Oyun yerküresinin en tanınan prodüksiyonlarından biri olan Fortnite’ı bu listeye almamak olmazdı. Temel yapı elemanlarına sahip üçüncü şahıs nişancı oyunu olan Fortnite, süratli tempolu aksiyonu, sezgisel dövüşü ve sefalı çizgi sinema grafikleri sayesinde milyonlarca oyuncunun ilgisini çekmeyi başardı.

Oynaması fiyatsızdır, lakin birçok kozmetik öğeden rastgele birini istiyorsanız, onlar için ödeme yapmanız gerekecektir. Bence bir an evvel bu mükemmel oyunu deneyimlemelisiniz.

Gods of Boom

Gods of Boom garip bir isim olabilir, fakat bunun oyunu oynamanıza pürüz olmasın. Gods of Boom, şu anda mobil cihazlarda oynayabileceğiniz en âlâ 1. şahıs nişancı oyunlarından biridir. Büyük çok oyunculu savaşlarda bir güruh 3D haritanın denetimi için savaşın ve karakterinizi şahsileştirin ve yükseltin.

Gelgelelim Gods of Boom’un en güçlü silahı nizamlı güncellemeleridir. Evvelki etkinlikler The Walking Dead ile ilgiliydi ve en son Seri 11 güncellemesi Corp Wars modu için yeni bir aktiflik başlattı.

Asphalt 9: Legends

Müsabakayı seviyor musunuz? Asphalt 9: Legends, akıllı telefonunuzda 60’ın üzerinde otomobil çeşidiyle sefalı yarışlar yapmanıza imkan tanır. Klasik otomobil yarış oyunlarından daha gelişmiş ve daha eğlencelidir. Her yarışta farklı güçlendirmeler kazanmak için süratlice kaydırın ve ekrana basılı tutun, böylelikle sürat artırma ölçerinizi oluşturun. Yarışları kazanın, para elde edin ve garajınızı yükseltin.

 

Clash Royale

Sefalı olduğu kadar bağımlılıkta yapan Clash Royale, bu listenin olmazsa olmazlarından. Mobil oyun geliştirme konusunda son yılların en başarılı şirketlerinden biri olan Supercell’in geliştirdiği Clash Royale, piyasaya sürüldüğü birinci günden itibaren oyuncular tarafından nispeten beğenildi.

Büyüyü ve köleleri temsil eden kart seçiminizle kuleleri ve kaleleri devirmek için rakiplerinizle heyecanlı uğraşlar içerisinde bulunacaksınız. Her büyü ve minyon belli başlı durumlarda harikalaşıyor. Oynarken daha ziyade kart toplayın ve altın kazanmak için gayrı oyunculara karşı savaşın. Oynaması fiyatsız, ama belli başlı kartları satın almak için fiyat ödemek zorunda da kalıyorsunuz.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty serisinin oyun yerküresinde ne kadar kıymetli bir bölgeye sahip olduğunu söylememize gerek yok. Son olarak piyasaya sürülen Call of Duty: Mobile, temel olarak Call of Duty oyununun çok oyunculu lakin birebir ayrıntılara sahip hali. Çok oyunculu haritalarda acımasız kadrolara katılın ve rakiplerini yok edin. 

Yeni silahların, yüklerin ve kıyafetlerin kilidini açın ve onları daha ziyade düşman öldürmek için kullanın. Oyunu öğrenmek şaşırtıcı noktada kolay ve mobil denetimler bir konsol yahut PC kadar sezgisel. Oyunu oynaması fiyatsız, lakin birçok mikroişlem bulunmaktadır.

Civilization VI

Civilization VI, oyunculara bedelli ve sefalı devranlar geçirmesi için birçok içerik sunuyor. Tarihi medeniyetlerden biri olarak oynayın ve imparatorluğunuzu kurun, kaynakları toplayın ve rakiplerle etkileşişme geçin. Dokunmatik ekranlarda daha rahat oynanması için harika bir biçimde optimize edilmiştir ve velev küçük ekrana sahip telefonlarda bile epey başarılı bir formda çalışıyor.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı