Oyun

En İyi Roblox Oyunları

Oyunlar artık çocuklar için değil, onları geliştirenler için de sefalı. Bunun en düzgün örneği Roblox. Devasa çok oyunculu bir online oyun oluşturma platformu olan Roblox’ta sefalı şeyler yapmak çok kolay olduğu için milyonlarca Roblox oyunu var. Doğal afetlerden kaçış, pizzacı simülasyonu yahut scuba diving yapmanıza imkan sağlayan, velhasıl kullanıcılar tarafından oluşturulan oyunlar bunlardan yalnızca birkaçı.

Simülasyonlardan RPG’lere ve macera oyunlarına kadar, çevrimiçi oyunlarda 100 milyondan fazla kullanıcıyla keyfini çıkarabileceğiniz bir güruh fiyatsız Roblox oyunu var. Minecraft ve LittleBigPlanet üzere oyunların karışımından oluşturulmuş ve bir platforma entegre edilmiş bir sistem düşünün.

Elbette platformda oynayabileceğiniz çok fazla oyun var, lakin biz kendini kanıtlamış ve kaliteli olan imalatları bir araya topladık. Aşağıda en yeterli Roblox oyunlarını ve bu heyecan verici platform hakkında daha fazlasını bulabilirsiniz.

Roblox Nedir?

Roblox bir MMO (çevrimiçi çok oyunculu) ve oyun yapma platformudur. Birçok çevrimiçi oyuncusuyla Roblox’un kullanıcıları kendi oyunlarını oynayabilir ve oluşturabilir. Velhasıl, oyuncuları tarafından oluşturulan bir online oyun dünyası koleksiyonudur.

Tasarrufu kolay olan yalın programlama lisanı Lua tarafından desteklenen Roblox oyunlarını oluşturmak için herkes kendi sanal araç kutusunu kullanabilir. Lego usulüne sahip grafiklere sahip çok çeşitli Roblox oyunlarını cinse ve popülerliğe nazaran filtrelemek için seçenekler mevcut.

Platforma üye olduktan sonra, her bir Roblox oyununda kullanabileceğiniz avatarınızı oluşturabilirsiniz. Sanal bir pizza şirketinde yeni işinize başlarken beyaz bir şapka takabilirsiniz. Yahut istediğiniz tişörtü mağazada arayıp giyebilirsiniz.

Roblox Inançlı Midir?

Roblox oyunları ailelere ve çocuklara yöneliktir, bu yüzden endişelenmeyin, çocukları inançta tutmaya yardımcı olacak birçok tedbir vardır. Roblox, Aile Çevrimiçi Güvenlik Enstitüsü’nün (FOSI) ve Çocukların Çevrimiçi Kapalılığını Müdafaa Maddesi’nin (COPPA) unsurlarıyla inanç altındadır. Tüm bu haberler Roblox Ebeveyn Kılavuzu’nda ayrıntılı olarak verilmiştir.


Roblox’a Nasıl Üye Olunur?

Robux gerçek parayla satın alınabilir yahut tanınan oyunlar yaratılarak kazanılabilir. Birçok oyuncuyu çeken bir oyun yaparsanız, oyun içi reklamlardan elde edilen gelirin bir kısmını alabilir ve velev oyunlarınıza erişim için fiyat talep edebilirsiniz. Başkaca reklamsız ve daha fazla kümeye katılmanıza imkan tanıyan isteğe bağlı Roblox Builder’s Club için ödeme yapmayı da seçebilirsiniz.

Robux hakkında daha fazla haber ve Robux dolandırıcılığı hakkındaki haberimizi de okumayı unutmayın.

 

En Düzgün Roblox Oyunları

 

NATURAL DISASTER SURVIVAL


Natural Disaster Survival, PlayerUnknown’s Battlegrounds’a benziyor. Hangi sığınakta olursanız olun, doğal afetlere karşı umutsuzca dayanmaya hazır olun.

Bu Roblox oyununda birbirinizle savaşmıyor olabilirsiniz, gelgelelim sizi öldürmek için açıkça tasarlanmış çeşitli doğal afetlerden korunmaya çalışacaksınız.

Biz birinci oynayışımızda bir selden kaçmak için bir cam kulenin tepesine koşmak zorunda kaldık. Daha sonra, tıpkı haritadaki bir diğer cinste bir sarsıntının tüm yüksek binalardan uzak durmamız gerektiğini anlayıp tekrar tepeye çıktık. Doğal afete kapıldığınız vakit avatarınız parçalanır ve bir sonraki çeşidi beklemeniz gerekir.

 

SCUBA DIVING AT QUILL LAKE


Scuba Diving at Quill Lake rahatlatıcı bir oyundur. Derin bir göl olan Quill Lake’de kaynak avı yapabilirsiniz. Bununla birlikte her şeye acilen erişemezsiniz. Derin mağaralara el feneri ile girmeli ve daha yeterli ekipman takmalısınız.

Avatarınızı satmak ve yükseltmek için sualtı parasını ve koleksiyonlarını bir araya getirerek, daha geniş ve daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Ve bu bir Roblox oyunu olduğundan, platformun MMO yanı, ipuçlarını ve desteği karşılıklı olarak paylaşmanız için size hazır bir ekip sunuyor.

 

THEME PARK TYCOON 2


Birçok Roblox oyunu ‘Tycoon’ ismi verilen simulasyon yahut idare oyunlarından oluşuyor. Theme Park Tycoon 2 bunlardan en düzgünlerinden biridir. Kısa, yalın bir öğreticiden sonra, Disneyland’da kendi teşebbüsünüzü oluşturmak için büyük bir arazi alırsınız.

Kullanıcı arayüzü olağanlaştırılmıştır ve âlâ bir düzenleme seçeneğine sahiptir. Kestirim edilebileceği üzere maksat, iştirakçilerin sayısı arttıkça ve bütçenizi genişlettikçe katılımcılarınızı mutlu eden bir parti parkı oluşturmaktır.

Burada ayrıntılara dikkat etmekte yarar var. Misafirlerinizi keyifli etmek, parkınızı genişletmek ve tanınan hale getirmek için yerinde kutuya ve sair imkanlara sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Tüm Roblox oyunlarında ortak olan skor tabloları, devam etmenizi sağlamak için hafif bir yarışma teşvik eder. Çevrimiçi rakiplerinizin paraları ve daima olarak ekranınızın bucağına musallat olan konuk konuşmaları ile hayallerinizdeki tema parkını yaratmaya devam edeceksiniz. Planet Coaster üzere oyunlarda bulabileceğiniz tuhaf parkları yaratamayabilirsiniz, fakat Theme Park Tycoon vakit ayırmaya bedel bir Roblox oyunudur.

 

WORK AT A PIZZA PLACE


Bu oyun muhakkak yemek oyunları hayranları için. Bir pizza şirketi için çalışmak çok sefalı. Work at a Pizza Place kasiyer, aşçı, paketleyici ve teslimatçı olma hayalinizi mahalline getiriyor.

Birinci üç iş ile oynamak gereğince eğlencelidir, lakin müşterilerinize hizmet veren bir kasiyer olarak da hayli eğlenebilirsiniz. Pizza sevenleri sinirlendirirseniz üzülmeyin. Teslimatçı olarak müşterinin mesken kapısına pizza teslim ederek şaşırtıcı raddede sağlam sürüş mekaniğini test edebilirsiniz.

Bu da bizi bir Work at a Pizza Place’in sair yarısına getiriyor. Yalnızca bir pizza bölgede çalışmıyorsunuz. The Sims üzere mesai saatleri dışında, kazanılan maaşınızı konutunuzu düzenlemek için kullanabilirsiniz. Başkaca bir portalın izini sürdüğünüzde, Parti Adası’na ışınlanırsınız. Pizzacı oyununun bu türlü bir hale geleceği kimin aklına gelir?

 

MURDER MYSTERY 2


Bu Roblox oyunu, bir cinayet gizemi ile çok bağımlılık yapan bir arena savaşının karışımı. Oyuncular, oynamak istedikleri çeşitli yaratıcı haritalardan birine oy verdikten sonra, üç rol rastgele verilir: pak, şerif ve katil.

Katil ve şerif tek silahlı karakterlerdir, fakat her cinsin başında, her iki sınıf da silahlarını gizleyebilir ve günahsızlar üzere anonim olarak tipe başlar. Bu nedenle ne vakit harekete geçeceklerini anlayamayız. Herkesi umutsuzca inceledikçe ve şüphelendikçe heyecan verici bir strateji seviyesi ortaya çıkıyor.

Pakları bilinmeyen katilden korumak şerifin vazifesi ve kurtardığı her pak için bonus puan alır. Silahsız tek sınıf olan günahsızlar mütemadi kaçmak zorunda.

Olağan lakin istikrarlı bir oyun. Katil şiddetli güçlenmelerini önlemek için bir silahtan ziyade bir bıçağa sahip ve bu da önemli bir parti yaratıyor. Bunun yanı sıra şerifte ise bir tabanca mevcut.

 

JAILBREAK


Jailbreak, Roblox oyunlarının GTA 5 RP dünyasına gidecek kadar yakın. İki rolden birini seçerek başlıyorsunuz: Polis Memuru yahut Hatalı. Şayet hatalıyı seçerseniz, ya dışarıda özgürce dolaşıp silahlanabilir, ya da günlerinizin geri kalanını hapishanede geçirebilir ve bahçedeki trambolinlere atlayabilirsiniz.

Kaçmak için polis memurlarının kartına gereksiniminiz olacak. Fallout ve The Elder Scrolls V: Skyrim’i bilen herkes, bu Roblox oyununda yankesici mekaniğinin nasıl çalıştığını bilecek.

Bu arada, bir polis olarak huzurlu mahkumlarınızın kaçış teşebbüslerini engellemek için bir tabanca, şok tabancası ve bir kelepçe ile silahlandırılacaksınız. Ama mahkumlar kaçarlarsa, oyun açık dünya olduğu için onları yakalamak zorlaşacak. Bu noktada bir saklambaç oyunu ortaya çıkıyor. Hülasa hırsız ve polis. Jailbreak hala beta aşamasında olmasına karşın, umut vaat eden bir Roblox oyunu.

 

MUHTEŞEM BOMB SURVIVAL!!


Oyun öncesi lobinin gerçek oyun kadar sefalı olduğu hayatta kalma oyunlarını nadiren oynarız. Ancak birazdan buna değineceğiz. Natural Disaster Survival üzere, Muhteşem Bomb Survival’da tek modül halinde kalmanız gerekir. Bunun için gökten dökülen çeşitli fizik tabanlı tehditlerden kaçınmanız gerekir.

Hava kaynaklı tehditler birçok halde ortaya çıkıyor. Zamanlayıcı bombalar, patlayan dinamitler ve Molotof kokteylleri. Patlamalar iki buçuk dakika boyunca mütemadi olarak değişen kalıcı yapısal hasar bırakır.

Bombaya maruz kalmak dünyanın sonu değildir. Bunun mekanına, kalan hayatta kalanları umutsuz gayretlerinde izlemek için kaosu çevreleyen seyirci yerine ışınlanırsınız. Ve bu gereğince heyecan verici değilse, seyirci meydanında üzerinde zıplayabileceğiniz piyano tuşları, kendinizi ateşleyecek toplar ve velev bir futbol topu var.

 

SPEED RUN 4


Speed Run 4 kusursuz bir klasik süratli platform oyunudur. Başlangıç çizgisini geçtikten sonra, otomatik olarak sürat moduna geçersiniz ve amacınız 31 seviyenin her birinde mümkün olan en kısa müddette yarışmaktır.

Çok kolay evet, lakin seviye tasarımı çok uygun. Bir harita parlak mor platformlarda sürüklenmenizi sağlayabilirken, gayrısı düz beyaz olabilir.

Birçok Roblox oyununda olduğu üzere Speed Run 4 de arkadaşlarla birlikte keyifli. Yalnızken de sefalı olan bu oyunda Roblox arkadaşlarına karşı yarışmak sefayı bir üst seviyeye çıkarılabilirsiniz.

 

HIDE AND SEEK EXTREME


Saklambaç çocukların sevdiği bir oyundur. Gerçekte oynadığımızda yağmur, ot üzere şeylere maruz kalabilir ve aşınan dizlerimizin acısından yorulabiliriz. Hide and Seek Extreme ile masaüstümüzden en düzgün oyun deneyimini yaşayabiliriz.

Bir oyuncu rastgele olarak Ebe olarak seçilir ve verilen vade içinde saklananları bulmak zorundadır. Vade çok uzun değildir.

Evet “Extreme” tam olarak nedir? Her Ebe’nin standart Saklambaç oyununa kattığı kendi yetenekleri vardır. Seçtiğiniz noktaya güveniyorsanız dikkatli olmalısınız. Ebe özellikleri sayesinde tarafınızı kolay kolay bulabilir.

İşte oynayabileceğiniz en uygun Roblox oyunları bunlardı. Platformda keyfini çıkarabileceğiniz binlerce kullanıcı tarafından oluşturulan oyun var, bu yüzden mümkün olduğunca çok şey denediğinizden emin olun.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı