Oyun

En İyi Ücretsiz Fotoğraf Editörleri 2020

En düzgün fiyatsız fotoğraf editörlerini bir ortaya getirdik, böylelikle fotoğraflarınızı (renkleri düzelterek, lekeleri silerek ve çok daha fazlasını) çok kaliteli bir halde düzenleyebilirsiniz. 

En uygun fiyatsız fotoğraf editörü GIMP, Photoshop’un fiyatsız sürümüne en yakın olan açık kaynak kodlu editördür. Kimi fiyatlı editörlerden daha fazla araç sunuyor, katmanları, maskeleri ve eklentileri takviyeler. Tıpkı vakitte Photoshop PSD evraklarıyla de çalışmanıza müsaade verir.

Lakin, GIMP bir fotoğrafı kırpmak yahut düzeltmek üzere kolay misyonlar için çoka kaçabilir. Bu yüzden bir dizi fiyatsız ve başarılı fotoğraf düzenleyicisini sizler için listeledik, böylelikle iş ve tecrübe düzeyiniz için tam olarak gerçek aracı daha kolay bir formda seçebilirsiniz.

1. GIMP

Platform: Windows, macOS, Linux | Katmanlar: Evet | Dışa aktarma formatları: 40+
 
+ Gelişmiş düzenleme araçları
+ Platformlar ortası takviye
 
 
GIMP en âlâ fiyatsız fotoğraf editörlerinden biridir. Premium yazılımlarda bulabileceğiniz imaj geliştirme araçları bulunmaktadır ve her geçen gün daha fazlası eklenmektedir.
 
Fotoğraf düzenleme araç seti epey başarılıdır ve katmanlar, maskeler ve çok daha fazla ayrıntısı içeriyor. Kusursuz güzelleştirme araçlarıyla kusurları kolaylıkla ortadan kaldırabilir, özel fırçalar oluşturabilir, perspektif değişiklikleri uygulayabilir ve akıllı seçim araçlarıyla izole alanlara değişiklikler uygulayabilirsiniz.
 

2. Ashampoo Photo Optimizer 2019

Platform: Windows | Katmanlar: Hayır | Dışa aktarma formatları: JPG, PNG, BMP, TIF
 
Tek tıkla optimizasyon
Hassas manuel denetimler
Sade arayüz
 
Kısa bir mühlet içerisinde düzenlemeniz gereken fotoğraflarınız varsa, Ashampoo Photo Optimizer 2019 sizin için yararlı bir araç olabilir. Arayüzü hayli sade ve nizamlı, birebir vakitte reklamlar bulunmamaktadır. (kullanmaya başladan evvel bir e-posta adresi göndermeniz gerekir)
 
Manuel renk ve pozlama düzeltmeleri yapmak istiyorsanız, tam olarka bunu yapmanıza müsaade veren birçok araç bulunmaktadır. Birebir renk değişikliklerini birebir anda tüm fotoğraflara uygulayamıyorsunuz, lakin süratli düzeltmeler yapabilmeniz için eksiksiz bir fiyatsız fotoğraf editörüdür.
 
Daha gelişmiş düzenlemeler yapmak için, gelişmiş optimizasyon araçlarına sahip yazılımın premium sürümü olan Ashampoo Photo Optimizer 7’ye göz atabilirsiniz.
 

3. Canva

Platform: Windows, macOS, Linux (tarayıcıda); Android, iOS, iPadOS (mobil uygulama) | Katmanlar: Hayır | Dışa aktarma formatları: JPG, PNG, PDF

+ Çok çeşitli şablonlar
Fiyatsız bulut depolama alanı içerir
Taşınabilir uygulama mevcut
 Hassas manuel düzenleme araçları yok
 
Canva, web tarayıcınızda çalışan bir fotoğraf editörüdür ve favori fotoğraflarınızı kartlara, posterlere, davetiyelere ve toplumsal medya yayınlarına dönüştürmek için hayli ülküdür. 
 
Canva’nın fiyatsız ve fiyatlı iki versiyonu vardır, lakin fiyatsız versisyon kullanıcılar için kâfi özelliklere sahiptir. Yalnızca e-posta adresinizle kayıt olun ve tasarımlarınızı saklayabilmek için 1 GB fiyatsız bulut depolama alanına sahip olun.
 
Bu editör’de klon fırçaları ve akıllı seçiciler üzere gelişmiş araçlar bulunmamaktadır, fakat renk tonları, efektler, sertleştirme, parlaklığı ayarlama, doygunluk, konstrast ve çok daha fazlasını için bir dizi araç bulunuyor.
 

4. Fotor

Platform: Windows, macOS, Linux (tarayıcıda) | Katmanlar: Hayır | Dışa aktarma formatları: JPG, PNG, PDF
 
Premium seviye filtreler
Toplu imaj sürece
Yüksek çözünürlüklü dışa aktarma seçenekleri
 Eklenti dayanağı yok
 
Fotor, fotoğraflarınızı süratli bir halde düzenlemenize imkan veren fiyatsız bir fotoğraf editörüdür. Örneğin, klon fırçası yahut güzelleştirme aracıyla düzenlemeniz gereken makul bir alan varsa, bu pek mümkün değildir. Lakin gereksinimleriniz kolaysa, Fotor tam size nazaran.
 
Fotor’un birçok fiyatsız fotoğraf editöründe bulunmayan ve göze çarpan özelliği, toplu sürece aracıdır. Birçok fotoğrafı, bir seferde filtreleyebilirsiniz.
 

5. Photo Pos Pro

Platform: Windows | Katmanlar: Evet | Dışa aktarma formatları: 15+

Akıllı arayüz
Başlangıç ​​ve gelişmiş modlar
Hudutlu evrak dışa aktarma çözünürlüğü
–  Çapraz platform yok
 
Photos Pos Pro, Paint.net ve GIMP kadar âlâ bilinmemekle birlikte, gelişmiş manzara geliştirme araçlarıyla dolu başarılı bir fiyatsız fotoğraf editörüdür.
 
Editör, gelişmiş düzenleme için katmanlar ve katman maskelerinin yanı sıra sıra eğrileri ve düzeyleri manuel olarak ayarlamak için araçlar sunuyor. Tek tıklamayla filtrelere ana menüden ulaşabilirsiniz.
 

 
 

6. Paint.NET

Platform: Windows | Katmanlar: Evet | Dışa aktarma formatları: 10+

Katmanlar ve filtreler
Eklenti takviyesi
–  GIMP’den daha az seçenek
  Sadece Windows için
 
Çok ayrıntılı düzenlemeler yapmayacaksanız, süratli ve kullanımı hayli kolay fiyatsız bir fotoğraf editörüdür.
 
Paint.NET, bünyesinde birçok filtre, sayısız topluluk tarafından oluşturulan eklenti ve eksiksiz 3D manzara döndürme / yakınlaştırma üzere özellikleri bulunduruyor.
 

7. PhotoScape

Platform: Windows | Katmanlar: Hayır | Dışa aktarma formatları: JPG, PNG, TIF, BMP, GIF
 
Ham belge dönüştürme
Kusursuz filtre seçenekleri
–  Olağandışı arayüz
 
Photoscape birinci bakışta epey kolay bir fiyatsız fotoğraf editörü üzere görünebilir, lakin ana menüsüne bir göz atın, çok sayıda özellik bulacaksınız: dönüştürme, fotoğraf bölme ve birleştirme, animasyonlu GIF oluşturma.
 
Bu editörü muhakkak yeni başlayanlar için öneriyoruz, fakat bu kaliteli düzenlemeler yapamayacağınız manasına gelmez. PhotoScape’in filtreleri hayli gelişmiştir.
 

8. Pixlr X

Platform: Windows, macOS, Linux (tarayıcıda) | Katmanlar: Hayır | Dışa aktarma biçimleri: JPG, PNG
 
Flash yerine HTML5 kullanır
Şık tasarım
–  Pixlr Editor’den daha az güçlü
–  Azamî manzara boyutu 3.840 piksel
 
Pixlr X, yıllardır severek kullandığımız fiyatsız çevrimiçi fotoğraf editörlerinden biri olan Pixlr Editör’ün halefidir.
 
Pixlr X, birçok güzelleştirme ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yeni başlayanlar için, Flash yerine HTML5’i temel alır, yani rastgele bir çağdaş tarayıcıda çalışır. Ayrıyeten Photoshop Express’i anımsatan bir arayüze sahiptir.
 
Pixlr X ile renkler ve doygunluk üzerinde ince değişiklikler yapabilir, imajları keskinleştirebilir ve bulanıklaştırabilir, efektler ve çerçeveler uygulayabilirsiniz. Ayrıyeten, birçok fiyatsız çevrimiçi fotoğraf editöründe bulamayacağınız katmanlar ve çizim için bir dizi araç da vardır. Sonuç olarak gelişmiş düzenlemeler için harika bir seçim.
 

9. Adobe Photoshop Express Editor

Platform: Windows, macOS, Linux (tarayıcıda) | Katmanlar: Hayır | Dışa aktarma biçimleri: yalnızca JPG
 

Gelişmiş filtreler
Şık tasarım
–  Flash gerektirir
–  Sadece JPG biçimini takviyeler
 
 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı