Oyun

Epic Games ve Apple Arasındaki Savaş Kızışıyor!

Son günlerde Apple ve Epic Games ortasında devam eden büyük tartışmalara bir yenisi daha eklendi. Epic, Apple’ın davasına “vahşice misilleme yaptığını” tez ettiği yeni bir evrak yayınladı. Apple’ın Fornite’ı App Store’dan kaldırdığını aslında biliyor olsak da, artık işleri daha da ileri götürüyor. Epic Games’e nazaran Apple, Epic ve sektöredeki başka birçok geliştirici tarafından kullanılan Unreal Engine üzerinde çalışmak için kullandığı araçlar da dahil olmak üzere bu ay Eic’in geliştirme araçlarına erişimini kesecek.

Epic Games tarafından yayınlanan raporlarda, Apple’ın Unreal Engine’in kendisinin rastgele bir App Store siyasetini ihlal etiğini belirtmediğini açıklıyor. Evrakta, “Fornite’ı App Store’dan kaldırmakla yetinmeyen Apple, Epic’in tüm işine ve ilgisiz alanlara karışıyor” diyor. 

Bu tehdide cevap olarak Epic, Apple’a karşı savaş vermeye hazır. Epic, kısa mühlet evvel açtığı dava sonunda başarılı olacağını savunuyor, lakin Apple’ın dava bu noktaya gelmeden evvel Epic’i “ezmeye” çalıştığı belirtiliyor.

Esasen, Epic duruşma sürecinde, Apple’ı ilerleyen periyotlarda Epic ve Fornite aleyhina alabileceği ziyan veren kararları durdurmaya çalışıyor. Durumların buraya kadar gelmesi tüm oyun dünyasını şaşırtmış durumda. Bahis ile ilgili yeni gelişmeler epeyce sizlerle paylaşacağız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı