Oyun

Epic Games’e Göre PS5 Grafikleri Film Kalitesinde Olabilir

Resmi PlayStation Dergisi’nin son sayısına röportaj veren Epic Games’in baş teknoloji sorumlusu Kim Libreri, büyük bütçeli Hollywood gişe rekorları kıran “inandırıcı ve gerçekçi” oyunlara tanık olmanın “yaşam uzunluğu süren bir hayal olduğunu” söyledi. Libreri, Unreal Engine 5 tarafından desteklenen PlayStation 5’in yeni nesil grafik ve sürece özelliklerinin, bu hayalini gerçekleştireceği konusunda tam bir itimada sahip.

Bununla birlikte gerçekçilik, Libreri’yi heyecanlandıran yeni nesil oyunların tek cephesi değil. PlayStation 3’ten alıntı yaparken, yeni teknolojinin gelişmeyi her vakit engellediğini belirtti. Unreal Engine 5, sadece yüksek kaliteli sonuçlar üretmekle kalmayıp tıpkı devirde iş akışlarını daha verimli hale getiren nadir bir örnek olarak geliyor. Bu cephede Libreri, yeni nesil PlayStation 5 oyunlarının da yeni oyun konseptleri doğuracağını belirtti. Ona nazaran bunlar “tamamen dinamik ortamlar ve aydınlatma, çok gelişmiş fizik, daha akıllı yapay zeka ve daha güçlü çok oyunculu deneyimlerden” faydalanabilir.


Epic Games, Unreal Engine 5’de çalışan gerçek devirli bir demo olan Lumen in the Land of Nanite’i sergilemesinden bu yana PlayStation 5’i her türlü övgü ile sergiliyor. Çarpıcı manzaralar, tüm donanım özelliklerini kullanırken bir güruh etkileyici ayrıntıyı önizlemişti. Bu da Unreal Engine 5 ile güçlendirildiğinde yeni nesil oyunların nasıl görünebileceğine bir bakış oldu.

Xbox Series X de yeni Unreal Engine 5 teknolojisinden tam olarak yararlanacak. Epic Games daha evvel “Nanite ve Lumen” teknolojisinin platformlar arası oyun için tasarlandığını ve PC’yi de içerdiğini doğruladı.


PlayStation 5’in çıkışı yıl sonu için planlandı. Sony Interactive Entertainment, COVID-19’a karşın gecikme olmayacağını belirtti. Lakin, çıkış tarihi ve fiyat noktası şimdi tam olarak açıklanmadı.

PlayStation 5’in şu anki nesle kıyasla daha maliyetli olacağı bildiriliyor. Başkaca yeni nesil oyunların da maliyetli olacağı argüman ediliyor. Söylentilere nazaran 60 dolarlık perakende fiyatı 70 dolara itiliyor ve bu yalnızca Sony’ye has olmayacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı