SCS

Euro Truck Simulator 2 1.38 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı!

[​IMG]

ATS 1.38 Açık Beta’nın Duyurulmasından sonra, topluluğa yaklaşan 1.38 sürümünün iyileştirmeleri, düzeltmeleri ve Euro Truck Simulator 2 için yeni işlevlerine bir göz attırmaktan heyecan duyuyoruz .

Tam 1.38 sürümünden en az birkaç hafta geçmesi gerekecek; lütfen bunun açık beta olduğunu ve hala devam eden bir yapı olduğunu unutmayın. Bir tur atmak isterseniz, resmi forumlarımızın ilgili bölümünde karşılaşabileceğiniz hataları bildirerek katkıda bulunabilirsiniz . Görüşleriniz ve raporlarınız ekibimiz için son derece değerlidir ve bize yardımcı olmak için zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Peki, ETS2 için 1.38 Açık Beta’da ne bulmayı bekleyebilirsiniz? Hadi daha yakından bakalım!

Öncelikle, Lille şehri yeni yol ağları, mevcut kavşaklarda güncellemeler, daha ayrıntılı manzara ve daha yeni bitki örtüsü, arazi dokuları ve çok daha fazlasını içeriyor!

[​IMG]

Ana değişikliklerden bazıları, yol kavşaklarındaki güncellemelerin daha gerçekçi düzenlere dayanmak üzere yeniden çalışıldığını içeriyor. Yol işaretleri ve yollar da daha doğru, gerçekçi ve ayrıntılı dokularla güncellendi. Konuyla ilgili, şehirde ve çevresinde bulunan değişikliklerin çoğunu gösteren özel bir blog yazısı
bulabilirsiniz . Ama hepsini görmenin en iyi yolu şehri kendiniz görmek! Bu Lille seyahatini yapın ve sosyal medya kanallarımız aracılığıyla ne düşündüğünüzü bize bildirin.

[​IMG] [​IMG]
[​IMG] [​IMG]

1.38’de yapılan bir diğer önemli değişiklik, Avrupa genelinde bulunan çeşitli kamyon bayilerindedir. Temsil edilen her kamyon markasının artık kendine özgü bir bayilik tasarımı var. Euro Truck Simulator 2 haritasındaki tüm bayilik yerleri yenilendi, bu yüzden onları geçtikçe oyunda yeniden keşfettiğinizden emin olun.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
[​IMG] [​IMG]

Ayrıca, ortam etkilerini gerçek zamanlı olarak verimli bir şekilde tahmin etmek için bir bilgisayar grafik tekniğinin dahil edilmesini sunmaktan heyecan duyuyoruz. Ekran Alanı Daha kısa SSAO biçiminde daha iyi bilinen Ortam Tıkanıklığı, ışık ve gölgeler açısından daha doğal ve inandırıcı bir görünüm vermek için nesnelerin bağlandığı alanlarda gölgeler yaratır.

[​IMG] [​IMG]

Peki bu özellik oyuncularımız için tam olarak ne anlama geliyor? Mümkün olduğunca basit bir şekilde SSAO, olması gereken yerlere eksik gölgeler ekler ve genel olarak gölgelendirmeyi geliştirir. Ayrıca parlak yüzeylerin (boya ve krom gibi) görünümünü iyileştirir.

[​IMG]

SSAO, sürüş deneyimini ve oyunun genel görsel görünümünü geliştirir, ancak bu performans üzerinde etkili olur. Teknik olarak, tüm oluşturulan ekranda tam dahili çözünürlükte bir işlem sonrası geçişidir, bu nedenle her piksel için çok fazla matematik gerektirir.

Daha az güçlü GPU’lar tam kaliteyi korumakta zorlanabilir ve%400 veya benzer şekilde yüksek ölçeklendirme seçiliyken, orta menzilli makineler bile fps üzerindeki etkiyi hissedecektir. Bu güncellemeden sonra framerate’den memnun değilseniz, lütfen oyundaki gelişmiş grafik seçeneklerini açın ve sizin için doğru ölçekleme ve SSAO kalitesi kombinasyonunu bulmaya çalışın. Daha zayıf bir GPU ile SSAO’nun tamamen kapatılması tavsiye edilebilir.

[​IMG] [​IMG]

Size SSAO kullanmanın faydalarını açıklamanın en kolay yolu, size bir dizi karşılaştırma görüntüsü göstermek, bir göz atmaktır! Blogumuzda bir veya iki göz atın, çünkü yakında SSAO hakkında daha fazla bilgi sunmayı planlıyoruz!

[​IMG]
[​IMG] [​IMG]
[​IMG] [​IMG]
[​IMG] [​IMG]
[​IMG] [​IMG]

RGB Renk Seçici’ye, sürücülerin boyamak için kamyonlarını satın alırken veya ayarlarken kullandıkları uzun bir talep güncellemesini sunmaktan da heyecan duyuyoruz. Artık belirli renk kodlarını (HSV, RGB ve HEX) girme seçeneğiniz var.

Ayrıca, renk seçici, tek bir renk için renk önayarlarını kaydetmeye ek olarak, artık tüm boya işi renkleri için bir önayarı aynı anda kaydetmeyi destekler. Bu şekilde bir oyuncu kaydedilmiş bir renk setini diğer boya işleriyle birlikte depolayabilir ve kolayca deneyebilir. Bu özellik sayesinde, renklendirme zevkiniz için kullanıcı tanımlı renk örnekleri sayısını 8’den 40’a çıkardık.

Birçok sürücünün kamyonlarının renklerini tüm filolarında eşleştirmeyi sevdiğini biliyoruz, bu nedenle bu özelliğin sizin için yararlı olacağını umuyoruz.

[​IMG]

DAF XF Tuning Pack, şimdi tüm DAF kamyon şasi kapaklarının boyanmasına izin verecek küçük bir güncelleme aldı. Birçok sürücünün kamyon renkleriyle eşleşmeyi sevdiğini bildiğimizden, sürücülerin DAF filolarındaki bu yeni özelleştirmeden nasıl faydalanacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. DAF Trucks ve SCS Software’i sosyal medya kanallarımızda yeni boyanmış araçlarınızın fotoğraflarıyla etiketlediğinizden emin olun.

[​IMG] [​IMG]

Ayrıca, daha temiz ve daha modern görünümlü bir arayüze sahip olan GPS Rota Danışmanımızda, daha büyük bir ekran haritası görünümüne izin veren değişiklikler de yapıldı. Ancak hepsi bu kadar değil, çünkü yolculukları için kontrol noktalarını kullanan sürücüler için de yeni bilgiler ekledik.

Oyuncular artık bir sonraki kontrol noktalarına olan mesafeleri ve GPS ve dünya haritalarından tahmini varış zamanları gibi bir sonraki kontrol noktası işaretleyicileri hakkında yararlı bilgileri görebilecekler.

[​IMG] [​IMG]

Haritalar konusunda, bu açık beta aynı zamanda tüm ETS2 haritasında çok sayıda hata düzeltmesi içeriyor. Bu hataların birçoğu topluluğumuzdan oyuncular tarafından bildirildi, bu nedenle raporlarınız için teşekkür ederiz! Gerçekten daha pürüzsüz ve sürükleyici bir oyunun tadını çıkarmak için başkalarının fark yaratmasına yardımcı oluyorlar.

[​IMG]
[​IMG]

FH Ayarlama Paketi Volvo Kamyon için ayrıca gelen geribildirimler doğrultusunda küçük bir güncelleme aldık. Sürücüler ayrıca ön tekerlek kapakları, LED’li yan reflektörler, stok ön tamponları ve plastik ve krom seçenekli arka üst çamurluklar da dahil olmak üzere yeni ayar parçaları bulmayı bekleyebilirler.

[​IMG]

Ayrıca Euro Truck Simulator 2, Karadeniz’e Giden Yol için en son harita genişletmemizde sürücülere 3 yeni Özel Ulaşım rotası getirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu rotalar:

Targu Mures’e Resita
İstanbul – Edirne
Plevne – Sofya

Her yolculuk kendi zorluklarıyla gelecek. Bu nedenle, GPS danışmanına verilen talimatlara ve kalkıştan önce sizin için belirlenmiş olan hız sınırına uyduğunuzdan emin olun, çünkü hatalara yer yoktur!

Bu ek, Karadeniz Yolu ve Euro Truck Simulator 2 için Özel Taşımacılık sahipleri için ücretsiz bir güncelleme olarak gelecek .

HARİTA
 • Lille yenilendi.​
 • Benzersiz Kamyon Bayileri oluşturuldu.​
 • Karadeniz’e giden özel ulaşım yolları​
  • Targu Mures’e Resita​
  • İstanbul – Edirne​
  • Plevne – Sofya​
ARAÇLAR
 • Otomatik şanzıman iyileştirildi (vites değiştirme noktaları, uyarlanabilir modlar)​
 • XF Tuning Pack tüm şasiler için boyanabilir şasi kapakları oluşturuldu.​
 • Direksiyon ölü bölgeleri düzeltildi.​
 • FH Tuning Pack’e yeni tuning parçaları eklendi.​

ÖZELLİKLERİ

 • Görsel iyileştirme – prosedürel ortamları oluşturma (SSAO).
 • Route danışmanı yeniden tasarlandı.
 • Rota danışmanında ve dünya haritasında ETA’nın bir sonraki ara noktaya navigasyonu düzeltildi.
 • Tobii göz izleme ön ayarları yapıldı.
 • RGB renk seçici yeniden tasarlandı.
  • RGB, HSV ve HEX girişleri eklendi
  • Önceden tanımlanmış renk ön ayarları

SES

 • FMOD 2.01.01’e güncelleme
 • Motor kapalıyken retarder sesi düzeltildi.
 • AI – trenler için dişli sesi çıkarıldı ve elektrikli araçlar için sesler.

 

Bu yüzden tüm yeni eklemelerin keyfini çıkarın, ancak lütfen unutmayın: Bu sadece açık bir beta, kararlı bir genel sürüm değil – bu nedenle hatalar, kararsızlık veya çökmelerle karşılaşabilirsiniz. Tam sürüm için daha hızlı hareket etmemize yardımcı olmak istiyorsanız, forumumuzdaki tüm geri bildirimleriniz ve
bu bölümdeki
hata raporlarınız için teşekkür ederiz .
Oyun modlarıyla ilgili ayrıntılar için lütfen modding wiki’mizi kontrol edin .
Açık beta sürümüne katılmak istiyorsanız, bu sürümü Steam’deki public_beta dalında bulabilirsiniz. Erişmenin yolu şu şekildedir: Steam-KÜTÜPHANe-Euro Truck Simulator 2’ye sağ tıklayın -Özellikler – Beta sekmesi – public_beta 1.38 seçiniz. Şifre gerekmez.​

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı