Oyun

FIFA 21’da Cross-Play Olmayacak, Ama Nesiller Arasında İlerleme Yapılabilecek

FIFA 21, bu yıl yalnızca PS4 ve Xbox One’a değil, birebir vakitte PS5 ve Xbox Series X’e de gelecek olan bir çapraz kuşak oyun olarak yayınlanacak. Büyük ölçüde COVID-19 kısıtlamaları kapsamında geliştirilen oyuna yeni özellikler eklenecek ve ince ayarlar bulunacak, lakin çapraz oynatma özelliği olmayacak.

FIFA Direct Communication Twitter hesabı, konsollar yahut jenerasyonlar ortasında takviye olmayacağını doğrulayan bir tweet attı. Bu, örneğin, PS5 oyuncularının PS4 oyuncularına karşı uğraş edemeyeceği manasına geliyor. Oyunu hangi konsolda oynarsanız oynayın, çevrimiçi rakipleriniz o konsolda oynayan öbür oyuncularla hudutlu olacaktır.


Lakin oyunda kaydettiğiniz ilerlemeler, en azından FIFA Ultimate Team modunda devam edecek. Oyuna bu mevcut jenerasyonda başlarsanız Ultimate team seyahatinize yeni sisteminizde devam edebileceksiniz.

Oyunu PS4 yahut Xbox One için satın alırsanız, yayınlandıktan sonra ynei jenerasyon sürüme fiyatsız yükseltme yapabillirsiniz. Lakin bu yükseltmeyi almak için birebir konsol üreticisine bağlı kalmanız gerekiyor. Örneğin, PS4’ten Xbox Series X’e yükseltme yapamazsınız.

Oyun 6 Ekim’de PS4, Xbox One, Switch ve PC içi yayınlanacak. Switch sürümü bir Legacy Edition olacak, bu yüzden birinci Switch FIFA oyunu olan FIFA 18’den çok farklı bir oyun beklemeyin. Bahis ile ilgili yeni açıklamalar ve gelişmeler epey sizlerle paylaşıyor olacağız. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı