Oyun

Final Fantasy 14’ün Ertelenen 5.3 Yaması 11 Ağustos’ta Çıkacak

Square Enix, Final Fantasy XIV’ün gecikmeli 5.3 yamasının Ağustos ayında yayınlanacağını açıkladı. Güncellemenin başlangıçta 16 Haziran’da yayınlanması planlanıyordu, gelgelelim COVID-19 pandemisinden kaynaklanan üretim zorlukları nedeniye ertelenmesi gerekiyordu.

Oyun yapımcısı ve direktörü Naoki Yoshida, FFXIV’in resmi formunlarında yaptığı açıklamada “Yama 5.3’ün gecikmesinden ötürü tüm oyuncularımızdan tekrar özür dilemek istiyorum” “Geliştirilme ve operasyon ekiplerimiz tüm zorluklara karşın bir seri aksilik yaşadıysa da tekrar geliştirme sürecinin devam ettiğini bildirmekten memnuniyet duyuyorum.” dedi.


Yoshida, Yama 5.3’ün 11 Ağustos’ta yayınlanması için planlamalar yapıldığını duyurdu. “Temmuz ayının ortalarında bu güncellemeyi denemek ve yayınlamak için elimizden gelen her şeyi yaptık, fakat güncellemeyi tam olarak tamamlamak için biraz daha vakte gereksinimimiz olduğunu anladık.”

Her ne kadar FFXIV’teki gelişme COVID-19 salgını nedeniyle çok sayıda handikapla karşılaşsa da Yoshida ekibin “öncelikli olarak konut tabanlı çalışma sistemine geçtiğini ve kabaca üç buçuk ayda tertipli bir sürüm programına geçmeyi planladıklarını duyurdu. Başkaca Yoshida, 5.3 güncellemesinin akabinde gelecekteki güncellemelerin ne olacağına dair rastgele bir ayrıntıyı açıklamadı, lakin ekibin üzerinde çalıştığı bir tank’ın taslağını paylaştı.


Square Enix, 5.3 yaması yayınlanana kadar önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı paylaşacak. Şirket, 22 Temmuz Çarşamba günü Producer Live yayınından bir farklı detay daha yayınlayacak ve bu ayın sonlarında 5.3’ün şahsi sitesine röportajlar ve öbür güncellemeleri ekleyecek.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı