Oyun

Fornite Nihayet Lansmandan Yaklaşık Üç Yıl Sonra Erken Erişim’den Ayrılıyor

Günümüzün en tanınan battle royale oyunlarından biri olan Fornite, nihayet Erken Erişim’den çıkıyor.

Epic Games Salı günü yaptığı açıklamada, battle royale oyunu Fornite’ın, Creative ve Save the World oyun modlarının hepsinin Erken Erişim’den ayrıldığını söyledi. Fornite 25 Temmuz 2017’de piyasaya sürüldü ve yeni özellikler, kaplamalar ve karakterlerle tertipli olarak güncellemeler aldı. Ayrıyeten 250 milyondan fazla oyuncuya ulaştı.

Epic başkaca Battle Royale’dan çok daha az tanınan bir PvE modu olan Save the World’ün, fiyatsız oynanabilir bir hale getirmek tarafına ileriye dönük bir satın alma seçeneği olarak kalacağını söyledi.

Şirket, Save the World’ün ana hikayesinin artık “tamamlandığını” ve oyun modu için yeni içerik geliştirmesini yavaşlatacağını söyledi.

Epic Games, geçtiğimiz yıllarda Save the World’ün 2018’de oynaması fiyatsız hale getirileceğini söyledi. Bununla birlikte 2018’in ahir, Epic ani bir kararla oyuncuların modu oynaması için Fornite Founder’s Pack için 40$ ödeme yapma mecburiliği getirdi.


Epic Games, Salı günü modun fiyatsız hale gelmesini bekleyen oyuncuların tenkitlerini bastırmak için, Founder’s Pack’i satın alan herkesin paketlerinin otomatik olarak yükseltileceğini ve tüm armağanların fiyatsız olarak açılacağını söyeldi. 

Başkaca Epic, Ventures isminde yeni bir Fornite özelliği üzerinde çalıştığını söyledi. Geliştirme devam ederken şirketin paylaşacağı daha fazla detay olacak, gelgelelim Ventures’ın oyuncuların yeni silahlar bulmak ve armağanlar kazanmak için üstesinden gelmeleri gereken çeşitli zorlukları içeren “sezon uzunluğu geziler” olacağını söyeldi. Ayrıyeten yeni bilhassa alakalı rastgele bir çıkış tarihi açıklanmadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı