Oyun

Fornite Polis Arabalarını Kaldırıyor

Polis otomobilleri Epic’in son aşama tanınan battle royale oyunu Fornite’dan kaldırıldı, oyuncular ise bu değişikliği Kısım 2 Dönem 3 güncellemesinin yayınlanmasının akabinde farkettiler.

Oyuna bağlı bir kaynak, oyundaki polis otomobillerinin kaldırılamasının nedenini Minnesota’daki polis memurlarının George Floyd’u öldürmesine reaksiyon olduğunu belirtti. Bununla birlikte, kaynak Epic Games’in “siyasi bir açıklama” yapmaya çalışmadığını, bunun bölgesine günümüzde devam eden “sorunlara duyarlı” olmaya çalıştığını söyledi.

Bu yılın başlarında, Epic Games CEO’su Tim Sweeney oyundaki siyaset hakkında konuşmuştu. “Eğer bir oyun siyasetle uğraşması için, oyundaki tasarımcıların içinden gelmeli ve bölümden kâr elde etmek isteyen pazarlama departmanları karışmamalıdır.”

Epic Games, polis otomobillerinin Fornite’dan kaldırılması hakkında şimdi resmi bir açıklama yapmadı.

Fornite, George Floyd’un irtihalinden sonra Black Lives Matter hareketine destek veren birinci oyun değil. Call of Duty: Asrî Warfare ve NHL 21 üzere oyunlarda bu harekete destek vermek için oyun içerisine kimi metinler ekledi. Çok sayıda oyun şirketi ise Black Lives Matter ve yerküredeki vesair ırkçılıkla uğraş eden tertiplere bağışta bulundu.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı