Oyun

Fortnite’ta Yeni Bir Bug Bulundu

Epic Games, oyun dinamiklerini değiştirme eforlarıyla işe derinlemesine girdi. Topluluk görüşünü dikkate alma konusunda kesin bir duruş sergiliyor. Son vakitlerde oyunda biraz kargaşaya neden olan “anında şarjör doldurma hatası” keşfedildi. Hile üzere görünen bu şey aslında bir oyun yanlışı.

Cürüm şu halde çalışıyor; Bir silahı düşürüp anında mekandan alırsanız, mermileri büsbütün dolu olarak elinize geliyor. Birtakım oyuncular bu hatayı acilen berbata kullanmaya başladılar. Epic Games, şimdi bu sorunu düzeltmek için resmi olarak hiçbir şey söylemedi. Buna karşın pek çok yayıncı bu cürmün berbata kullanılmaması gerektiği fikirlerini savunuyor.

Bu kusurun oyuna muazzam bir tesiri yok ama oyunda kalması saçma olur. Oyuncular gün geçtikçe bu hatayı kullanmaya eğilimli olabilir. Merminin bittiği durumlarda, bu dezavantajı bilakis çevirmenin en âlâ yolu bu hatayı kullanmak olacaktır.

Kimi yayıncılar ise bunun bir cürüm olmadığını savunuyorlar. Öteki birinin silahını aldığınızda silaha yine mermi doldurulmasını istemezsiniz. Bu durumda otomatik yine yükleme özelliği Epic’in oyuna eklemeye çalıştığı bir özellik olabilir.

Elbette mermileri havadan kazanmıyoruz, tersine onları envanterimizden alıyoruz. Bu özellik yeni yama ile gelmiş olabilir. Epic’in bunu planlamış olabileceğini düşünürsek bu bahiste resmi haber beklememiz gerekir. Aksi takdirde bu bir kusursa, yakında çözeceklerini düşünüyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı