Oyun

Fortnite’ta Yeni Bir FPS Problemi Çıktı

Fortnite haritası mütemadi gelişiyor ve tanınan savaş rotasında derhal hemen her serinin başında adada büyük değişiklikler yapılıyor. Oyunun başlangıcından bu yana çok şey değişse de, yıllar boyunca şaşırtıcı bir halde saklı kalmış kimi ilgi alımlı noktalar ve özellikler var.

Bu özelliklerden biri harita üzerinde bulunabilen çalıların, oyuncuların içine girmesini ve bu saklanma noktasını kullanarak potansiyel olarak rakiplerinden gizlenmelerine müsaade vermesidir. Çalılar birinci olarak etrafın bir modülü olarak oyuna eklenmişti, fakat tıpkı devranda Kısım 1’de tüketilebilir efsane eşya oldular ve anında kapalılık sağlamaya yaradılar.


Tüketilebilir olan bu eşya daha büyük çalıların eklenmesi ile işe yaramaz hale getirildi ve oyundan kaldırıldı. Bu da oyuncuların oyunda kimi olağandışı FPS yanlışlarına maruz kalmasına neden oluyor üzere görünüyor.

Fortnite oyuncusu justukasz, Reddit’te bu sıkıntıların kısa bir medyasını yayınlayarak bu çalıların Kısım 2 harita özelliklerinde saklandığını ve velev bunlara karşı zıdda geldiğinde kare suratlarının üçte birini kaybettiğini gösterdi. Paylaşımında şunları söyledi:

“Kısacası bu çalılara baktığınızda bile FPS’niz büyük nispette düşüyor. FPS sorunu yaşayanlar bu çalılardan uzak dursun.”

FPS Düşüşünden Nasıl Kaçınılır?

Birebir problemleri yaşayan vesair kullanıcılar sayesinde paylaşım hayli ilgi ve destek gördü. Bir kullanıcı ise büyük FPS düşüşlerinin münhasıran gömülü GPU’lu PC’lerde gözle görülür olduğunu argüman etti. Fortnite’deki FPS üzerinde kıymetli bir tesire sahip olan birinci kusur bu değil. ‘Blaze’ Renegade Raider seti üzere Dönem 3 kaplamalarının da oyuncuların FPS’lerinin düşmesine neden olduğu ortaya çıkmıştı.

Çalılıklardan kaçınmak ve FPS’nizi pürüzsüz tutmak için Renegade Raider setinden uzak durmak isteyebilirsiniz. Epic Games son raporların birçoklarına karşılık vermedi, gelgelelim daha sonraki güncellemelerde kimi yanlışları ele alması mümkün görünüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı