Oyun

Forza Motorsport ve Forza Horizon Oyunlarında Irkçılığa Karşı Yeni Önlemler Alındı

Microsoft’un sahip olduğun Turn 10 Studios, Forza Motorsport ve Forza Horizon oyunları için Konfederasyon Bayrağını ve “kötü şöhretli ikonografiyi” yasaklayan yeni tatbik yönergeleri yayınladı.

Kimi Forza oyuncuları, televizyon serisi The Dukes of Hazzard’ın 1969 Dodge Charger’ı General Lee’ye benzetmek için araçlarını Konfederasyon bayrağı ile şahsileştiriyor. Lakin, Turn 10 studios tarafından yayınlanan yeni kurallarla, Forza oyunlarındaki otomobilin günleri bitti üzere görünüyor.

 

Ayrıyeten George Floyd’un geçtiğimiz haftalarda ırkçı bir hücum sonrası öldürülmesinin akabinde birçok görüntü oyun üzere Forza’Dda bir açıklama yaptı ve ikonografiye karşı farkındalık yarattı. 

Turn 10 Studios’un yeni Forza pratik kılavuzlarında, istenilmeyen şöhretli ikonografi olarak sınıflandırılan sair semboller arasında gamalı haç, SS-runeleri, Wolfsangel, Kara Güneş, Ok Haçı, Demir Haç ve Yükselen Güneş bulunmaktadır.

Bu sembolleri kullanan oyuncular oyundan yasaklanacak, lakin bu yasaklamanın kalıcı olup olmadığı şimdi bilinmiyor.

Serinin son oyunu, Xbox One ve PC için 2018’de piyasaya sürülen Forza Horizon 4’tür. Forza Motorsport 8’in ise Xbox Series X ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Electronic Arts kısa müddet evvel, münhasıran ırkçılığın kişiselleştirilebilir grup isimleri ve oyuncu isimleri üzerinde yaygın olduğu için benzeri tedbirler aldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı