Oyun

Gaming in Turkey, Firmalar ile Oyuncuları Online Turnuvalarda Buluşturuyor

Tüm yerküreyi etkileyen pandemi devrinde kişilerin hanede daha çok vakit geçirmesiyle birlikte oyunlara olan ilginin arttığını ve oyun yerküresinin gelişmeye devam ettiği görülüyor. Birçok firma bu süreçte de oyuncularla bir araya gelmek için online etkinliklere yöneliyor. Türkiye’nin Espor ve Oyun Ajansı olan Gaming in Turkey bu noktada firmalarla iş birliği yaparak oyuncuların yanında olmalarını sağlıyor.

Dlive, Nimo, Twitch, Youtube, Facebook ve Instagram Story üzere kanallarda yayın yapabilen GIT espor ekibi, marka sponsorluğunda hazırlanan turnuvaların online tarafa geçilen vakte nazaran daha çokça olacağına dikkat çekiyor. Offline turnuvaların yaşanan bu pandemi periyodu doğrultusunda geri planda kalmasıyla hazırlanan online turnuvalar gün geçtikçe oyun yerküresinde konum almaya devam ediyor. Markasını ön plana çıkartmak isteyen ve mahsusen gençlere ulaşmak isteyen firmalar, oyun ve espor bölümüne yatırım yapmaya devam ediyor. Kaliteli ve dertsiz bir espor keyfi için Gaming in Turkey ekibi tüm takımıyla A’dan Z’ye planlanmış paket turnuvalar hazırlıyor ve oyunculara heyecanlı, yarışma dolu anlar yaşatıyor.

Hazır turnuva paketleri sayesinde süratli aksiyon imkanı

Gaming in Turkey ekibi tarafından firmalara kişisel hazırlanan turnuva paketleri firmalara birçok imkan tanıyor. Hazır paket seçenekleri sayesinde firmaların seçimi ile birlikte derhal aksiyona geçilmesi tesirli turnuvaların oluşumunda değerli rol oynuyor. Bu vakte kadar birçok firmanın sponsorluğu kapsamında yönetilen turnuvalar ile GIT ekibi idaresinde birçok oyuncu kitlesine ulaşıldı. Sunulan birçok hizmet sayesinde firmaların yalnızca paket seçmesi yerinde oluyor. Arkaya kalan tüm süreç GIT ekibi tarafından sürdürülüyor. Bu paketler kapsamında hizmetler arasında Çevre Medya Idaresi, Dijital Marketing, Influencer Marketing, PR ve Medya Prodüksiyon üzere değerli kanalların kullanıldığı birçok pazarlama sistemi nokta alıyor. Hazırlanan bu paketler sayesinde markalar, oyun yerküresinin bir modülü olarak yeni kitlelere ulaşıyor. Gaming in Turkey sayesinde yeni bir yerküreye adım atan markalar, isimlerini duyurmak için oyun kitlelerine ulaşarak daha tesirli bir yol izlemiş oluyor.

Büyük markalar ile tesirli turnuva girişimleri

Gaming in Turkey bu vakte kadar birçok offline turnuva aktifliğine imzasını attı. Bunun yanı sıra son devirde yükselişe geçen online etkinlikler için de birçok marka ile çalışan ekip, oyun yerküresine birçok online turnuva aktifliği düzenlemeye devam ediyor. Birinci durağı ortakları arasında taraf aldığı OBT – Oyun Başlasın Türkiye markası ile yaptığı PUBG Mobile online turnuva aktifliği oldu. 100 asil oyuncu ve 21 yedek oyuncu kitlesi ile Dlive üzerinden yayınlanan turnuvada oyuncular, 3 maç üzerinden aldıkları puanlama sistemi ile kıyasıya bir savaş verdi. Birinci 3’e giren oyuncular sırasıyla 250, 150 ve 75 TL kıymetinde UC armağanlarına sahip oldular.

Bununla birlikte GIT ekibi yeniden büyük bir oyuncu kitlesi ile gerçekleştirilen Razer Gold Türkiye – Mobile Legends Bang Bang Turnuvası’na ismini yazdırdı. 32 kadronun katıldığı turnuvanın kazananlarına yekunda 2000 TL kıymetinde Razer Gold dağıtıldı. 3 saat canlı yayının akabinde yekunda 350 bin içtimaî medya erişimine ulaşan turnuva sayesinde oyuncular savaşın keyfini sürdüler.

Tarihi yaklaşan bir gayrı online turnuva ise İncehesap.com’un yekunda 50 bin TL pahasında büyük armağana sahip PUBG Duo Turnuvası’nın ise birinci haftaya kişisel kayıt periyodu 12 Mayıs tarihinde başladı. 1 ay boyunca devam edecek bu büyük online turnuva girişiminde tekrar GIT espor ekibinin imzasını görüyoruz. Büyük bir heyecanla beklenen turnuvaya yekunda 384 grup katılacak. 3 hafta boyunca küme eleme finallerinin süreceği turnuvanın maç yayınları Twitch ve NimoTV üzerinden yayınlanacak. Büyük final ise 14 Haziran!

GIT espor ekibi bu online turnuva girişimlerine imzasını atarken birçok markayı, oyuncularla buluşturmaya ve onlara oyun yerküresinde mahal vermeye devam edecek. Tesirli girişimlerin gün geçtikçe oyun yerküresinde sesini duyurması, birçok markanın oyun yerküresine dahil olabilmesi için büyük bir fırsat olarak görülüyor.

GIT espor ekibinin markalara sağladığı hizmetlerle ilgili daha ziyade haber için bu hususta hazırlanmış şahsi sahifelerinden malumat alabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı