Oyun

Gran Turismo 7, Hemen Hemen Her PS5 Özelliğinden Faydalanacak

Gran Turismo 7, Sony’nin şu ana kadar açıkladığı tüm PS5 özelliklerinden yararlanacak.

PS5’te dokunsal geribildirim ve adaptif tetikleyicilerin yanı sıra benzersiz özellikler barındıran konsol, bir harika süratli SSD ve 3D ses özelliklerini de bulunduruyor. Gran Turismo 7’nin PS5’e hususî olmasıyla Sony, “PlayStation 5’te sahip olduğumuz derhal acilen her teknolojik geliştirmeden faydalanacağını” belirtti.

The Guardian’a konuşan Sony lider yardımcısı Simon Rutter, Gran Turismo 7’nin konsol için değerli bir detay olduğuna inanıyor ve gerçekçi yarış oyununun PS5’in yeni teknolojisiyle oyuncuları nasıl etkileyeceğini ayrıntılarla anlatıyor.

Varlıklı özelliklere sahip

 Her şeyden evvel, PS5’in SSD’si sayesinde yükleme müddetli önemli formda hızlanacak. “Yükleme vadeleri geçmişte olduğundan çok daha süratli olacak.” Dedi. Rutter, birçok Gran Turismo hayranı için büyük bir heyecan yaratacak, zira düşen yükleme mühletleri oyuncuları epeyce mutlu edecek.

3D ses laf konusu olduğunda, Rutter sürükleyici bir deneyim vaat ediyor. Rutpit, “Kokpitte otururken, 3D, ses gerinizde yahut yanınızda bir Ferrari’nin gürültülü sesini duymanızı sağlar ve bu sayede Maserati’nin motor gürültüsü arasındaki farkı ayırt edebilirsiniz.” dedi.

Evet ya DualSense denetleyicisi? O denli görünüyor ki, Gran Turismo 7 de bunu kapsayacak. Rutter, “DualSense denetleyicisini kullanarak otomobil sürerken, bir yarış pistinin pürüzsün dalgalı asfaltından ellerinizde farklı bir his hissedeceksiniz, ” dedi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı