Oyun

GTA Online Hatası Oyuncuları Ölümsüz Yapıyor

Bir Reddit kullanıcısı Rockstar Games’in GTA Online oyununda değişik bir cürüm keşfetmeyi başardı. GTA 5 için çok oyunculu modun, oyuncuyu neredeyse ölümsüz hale getiren bir cürme sahip olduğu ortaya çıktı. Flyzegaming isimli kullanıcının gönderisinde bu yanlışın nasıl kullanılacağı açıklanıyor. Lakin şunu belirtelim ki bu pasif modun birkaç ekstra mahsusen kullanılmasıyla etkinleştiriliyor.

GTA Online’daki pasif mod, oyuncuların öbür oyuncular tarafından öldürülme korkusu olmadan (her türlü hasara karşı dirençli) kent ve etrafında inançlı bir halde seyahat etmelerini sağlar. Ama modda kimi sınırlamalar vardır. Bu seçeneği kullanan kişinin silah kullanmasına, kimi hizmetleri yapmasına (örneğin VIP) yahut birtakım etkinliklere katılmasına müsaade verilmez.

Cürüm nasıl aktifleştirilir, işte adım adım talimatlar:

Hatayı kullanmak için, öncelikle aşağıdaki adımları pratiğimiz gerekiyor:

  • Sizinkinden farklı bir silah modeli kullanan birini bulun yahut kendinizinkini değiştirin (serbest nişanlama ile yardımlı nişan alma). Bu daha sonraki bir aşama için kıymetli.
  • Bir Ammu-Nation silah mağazasına gidin.
  • Zırh standına yaklaşın.
  • Farklı denetim çeşitlerine sahip bir oyuncuya katılın, kabul edin ve derhal kadrodan ayrılın.
  • Süratli seçim menüsünde kendinizi öldürmeyi seçin.
  • Karakterin hapları çektiğini gördüğümüz an, bir kere daha farklı bir silah modeline sahip birine katılmalıyız. Bir sefer daha kadroya katılmayı “kabul etmeli” ve “reddetmeliyiz” ve sonra etkileşim düğmesine spam göndermeye başlamalıyız. Bu noktada oyuncu zırh menüsünde olmalı. Akabinde ekranımız siyah beyaz olacak.
  • Artık oyunun bizi mağazadan ışınlamasını bekleyin.
  • Artık ölümsüzlük açık.


Yanlışın avantajları ve dezavantajları

Elbette bu türlü bir kusurun avantajları var. Pasif modun tersine, birisinin bizi öldürme riski olmadan VIP hizmetleri gerçekleştirmemizi sağlıyor. Başkaca ölümsüzlük modu da kullandığımız araçlara aktarılıyor. Bununla birlikte cürmün sınırlamaları da var. Örneğin gayrı oyuncular bizim için hiçbir şey yapamazken, onları da öldüremeyiz (bu da adalet sağlıyor). Fakat dikkatli olun, kimi NPC’ler (örn. Polisler) hala bize zarar verebilir.

Bu yanlıştan yararlanmak isteyenlerin muhtemelen tez etmesi gerekir, zira geliştiriciler katiyen en kısa vadede hatayı ortadan kaldırmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı