Oyun

Hacklerlar Grand Theft Auto 5in Hikaye Modunu Hackledi!

Grand Theft Auto 5’e sahip oyuncular hikaye moduna yahut GTA Online’ı da yükleme seçeneğine sahipler. Hikaye modu birçok tehlikeli hizmeti barındırırken, GTA Online’ın lobilerine kıyasla daha hafiftir. Lobiler, oyuncuların eğlencelisini mahvetmek için hacker’lardan da oluşabiliyor.

Hackerlar rastgele nesnelerde bulunabilmekten silahlardan otomobil atmaya kadar her şeyi yapabişirler ve bazen bu durumdan tek kaçış hikaye modunu oynamaktır. Ne yazık ki, Reddit’teki bir oyuncu için ise durum hiçte bu türlü değildi.

Reddit kullanıcısı, hikaye modunu oynarken kimi değişiklikler olduğunu fark etti. Los Santos sokaklarında dolaşırken, oyuncu yukarı baktı ve gökyüzünün dev UFO’larla kaplı olduğunu gördü. Ayrıyeten devasa bir cinsini topun da caddede yuvarlandığını belirtti.

Hackerlar GTA Online’da her vakit bir sorun olmuştur, lakin hikaye moduna da el atmışlar üzere görünüyor. Bu durum büyük bir sorun oluşturabilir ve vazifelerin aksamasına ve velev hikayeye erişilememesine neden olabilir. Çeşitli Reddit kullanıcılarının tahlillerine nazaran aksaklık, hacker’ların oluşturduğu nesnelerin tek oyunculu hikaye moduna yüklenmesinde kaynaklandığı cihetinde.


Rockstar, oyunu istismar eden bilgisayar korsanlarına ve modelleyicilere karşı savaş açtı. Şu an için bu durumun çözülmesi için net bir çalışma şimdi yok, fakat en kısa vadede çözülecek üzere duruyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı