Oyun

Halo Infinite, 3 Farklı Oyun Stüdyosu Tarafından Geliştirilecek

Halo serisinin geliştiricisi olan 343 Industries, artık Halo Infinite’ın geliştirilme sürecinde Developer Certain Affinity ile birlikte çalışacaklar.

Developer Certain Affinity, web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada 343 Industries ile Halo Infinite üzerinde çalıştığını duyurdu. Aslında Certain Affinity, Aralık 2019’dan bu yana proje üzerinde 343 ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor.

Aslında, Certain Affinity, 2006 yılından beri 343 ve Bungie ile çok sayıda oyunun geliştirilme etabında işbirliği yapıyorlar, bu yüzden şirket için epeyce tecrübeli bir ortak.

Certaşn Affinity’nin lideri Max Hoberman, “Halo Infinite’in uzun vadeli büyük maksatları var ve tıpkı vakitte serinin geçmişine bağlı kalıyor” dedi. “Bu heyecan verici bir kombinasyon. Kendi derin köklerimiz ve seriyle olan uzun vadeli temaslarımız göz önüne alındığında, 343’ün bu vizyonu gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan daha heyecanlı olamazdık.”

Certain Affinity, Halo Infinite’ın bildiğimiz üçüncü ortak geliştiricisidir. Başkaları Sperasoft ve SkyBox Labs.’dır.

Kimi beşerler, birden fazla ortak geliştiriciye sahip olmanın Halo Infinite için bir dezavantaj olabileceğini düşünüyor, lakin 343 durumun bu türlü olmadığını söylüyor.

Halo’nun topluluk yöneticisi John Junyszek, “Bugünlerde büyük oyunların ortak geliştiricilere sahip olması olağandır.” dedi.

Halo Infinite üzerinde çalışan bu üç stüdyo, öteki AAA oyunlarına kıyasla hayli azdır. Bu yılki Assassin’s Creed Valhalla üzerinde 15 farklı stüdyo çalıştı. Ayrıyeten yakın vakitte 14 stüdyonun Naughty Dog’a The Last of Us: Part II’yi tamamlamasında yardımcı olduğu bildirildi.

Bildiğiniz üzere Halo Infinite, COVID-19’dan kaynaklı problemlerden ötürü kısa müddet evvel 2021 yılına ertelendi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı